Reklama
Reklama
Reklama

To już 20 lat! Na SMS-ie uczczą zdobycie mistrzostwa Europy U18

Czas 2 min czytania
To już 20 lat! Na SMS-ie uczczą zdobycie mistrzostwa Europy U18

fot. widzew.com

Reklama

W 2001 roku w Finlandii prowadzona przez Michała Globisza reprezentacja Polski U18 została najlepszą drużyną Starego Kontynentu. 20 lat po tamtych wydarzeń cały zespół spotka się ponownie, w Łodzi.

Reklama

Zawodnicy z rocznika 1982 roku podczas EURO U18 w 2001 od początku prezentowali się znakomicie. Już w swoim pierwszym meczu wysoko pokonali Hiszpanię (4:1). Dzięki remisowi z Belgią (1:1) i zwycięstwu z Danią (3:2) wygrali swoją grupę i awansowali do finału turnieju, gdzie nie dali szans Czechom (3:1).

Tamta kadra miała bardzo silne związki z Łodzią i tutejszą Szkołą Mistrzostwa Sportowego, o których przypominać będziemy w kolejnych dniach. Te powiązania okazały się na tyle silne, że to właśnie SMS Łódź zorganizuje specjalne wydarzenie podsumowujący tamten sukces, czego osobiście dopilnuje prezes Janusz Matusiak.

Reklama

– Bardzo się cieszę, że mogę dziś gościć złotych medalistów mistrzostw Europy 2001, bo tamci chłopcy, a dziś mężczyźni są wciąż bliscy mojemu sercu. I na zawsze w nim pozostaną. Przecież każdy z nich doskonale zna moją skromną osobę. Pełniłem funkcję kierownika drużyny. Traktowałem tych chłopców jak swoich synów, starałem się, by nie brakowało im przysłowiowego ptasiego mleka. Czy to się udało? Nie wiem, ale chyba tak, skoro nadal cieszę się sympatią wszystkich złotych medalistów – wyjaśnia prezes UKS-u SMS-u Łódź.

Co ważne, w ramach obchodów rocznicy mistrzostwa Europy w 2001 roku w Łodzi pojawi się prawdopodobnie cała drużyna, która sięgnęła wówczas po złote medale. Obecność potwierdzili wszyscy zawodnicy, wśród nich między innymi Sebastian Mila czy Tomasz Kuszczak, ale też pochodzący z naszego miasta Rafał Grzelak, Łukasz Madej, Paweł Golański i inni.

Centralnym punktem zaplanowanych na weekend 20-21 listopada obchodów będą: ogólnopolski turniej U12 , a także mecz pokazowy Mistrzowie Europy – Dziennikarze TVP, który pokazany zostanie na antenie Telewizji Polskiej. W sobotę wieczorem w Zatoce Sportu odbędzie się uroczysta gala, a przed nią wewnętrzne spotkanie całego sztabu szkoleniowskiego i drużyny.

Reklama

Piłka nożna

Piłka młodzieżowapiłka nożnaUKS SMS Łódź

Dodaj komentarz

Reklama