Reklama
Reklama
Reklama

Tomasz Trela: Jest wielka determinacja, żeby stadion przy al. Unii dokończyć.

Czas 2 min czytania
Tomasz Trela: Jest wielka determinacja, żeby stadion przy al. Unii dokończyć.
Reklama

Dwie firmy chcą rozbudować stadion ŁKS. Ale ich oferty są wyższe od zaplanowanego przez miasto budżetu. – Jest wielka determinacja, żeby stadion przy al. Unii dokończyć – zapewnia wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela.

Reklama

Miasto na rozbudowę obiektu przy al. Unii zamierza przeznaczyć 95 mln zł. Wpłynęły dwie oferty. Pierwszą złożyła firma Mirbud – 129 mln brutto, drugą firma Aldesa – 165 mln brutto. – To nie jest mały problem, to jest wbrew pozorom duży problem. Różnica jest spora – powiedział w programie „Piłka meczowa” w TV Toya wiceprezydent Łodzi.

Dodał, że jest wielka determinacja, żeby stadion przy al. Unii dokończyć. – Te oferty są weryfikowane i analizowane, czy spełniają wszystkie wymogi formalne. Wiemy jaka jest wartość, a teraz musimy sprawdzić, czy materiały i dokumenty są kompletne. W piątek spotka się komitet sterujący, który jest powołany do budowy stadionu i będziemy na ten temat dyskutować. Będziemy chcieli również wypracować decyzję. Jeszcze penie nie w piątek, bo oferty jeszcze nie będą sprawdzone. Decyzja w ciągu kilkunastu dni zostanie podjęta. Jaka ona będzie, tego w tej chwili nie mogę powiedzieć. Na pewno po naszej stronie jest wielka determinacja, żeby dokończyć budowę tego obiektu – zapewnił Trela.

Reklama

Problemem są zbyt wysokie koszty budowy. – Wygospodarowanie dodatkowych trzydziestu milionów złotych przez służby finansowe, to jest nie lada wyzwanie. Budżet jest napięty, jest opatrzony pewnymi zobowiązaniami, pewnymi projektami unijnymi, które są realizowane i wszystko trzeba dokładnie przeanalizować i przemyśleć. Natomiast tak jak powiedziałem wcześniej, jest wielka determinacja, żeby ten obiekt dokończyć. To jest taka klamra, tego pierwszego etapu wielkich inwestycji sportowych, które w naszym mieście zostały zrealizowane – zaznaczył Trela.

List kibiców ŁKS
Pani Prezydent Hanna Zdanowska, Panowie Wiceprezydenci Wojciech Rosicki i Tomasz Trela!

Czas przejść od słów do czynów i dokończyć budowę stadionu przy al. Unii, który zwieńczy budowę Łódzkiego Centrum Sportu – unikalnego w skali kraju kompleksu obiektów sportowych, z którego Łódź będzie mogła być dumna!

Reklama

– Oferta Mirbud w drugim przetargu po dialogu technicznym, jest o 14 mln niższa, to znacząca oszczędność.
– Przetargi w innych miastach pokazują, że to bardzo rozsądna cena i dziś taniej po prostu nie będzie.
– Dalsze zwlekanie lub etapowanie inwestycji skończy się tylko i wyłącznie dalszym zwiększaniem całkowitego kosztu budowy
– Dalsze zwlekanie utrudnia rozwój najstarszemu klubowi sportowemu z Łodzi i może postawić pod znakiem zapytania cały trud włożony w mozolną sportową odbudowę klubu.
– Zaniechanie rozbudowy spowoduje, że wydane dotychczas pieniądze, w dużej części będzie trzeba uznać za zmarnowane.
– Po ukończeniu stadionu, ma on szanse zarabiać na siebie, a być może nawet spłacać koszty swojej budowy. W tej formie co dziś, zawsze będzie studnią bez dna z koniecznością dotowania.
Dlatego my, kibice od wielu pokoleń związani z ŁKS, łódzcy wyborcy i podatnicy, apelujemy o bezzwłoczne zwiększenie kwoty przeznaczonej na dokończenie stadionu przy al. Unii i podpisanie umowy na budowę ze zwycięzcą przetargu.
ŁKS spełnił swoją obietnicę sportowej odbudowy!
Czas dotrzymać słowa!

Fot. Grzegorz Niewiadomski

Reklama

Piłka nożna

ŁKS Łódź

Dodaj komentarz

Reklama