Reklama
Reklama

Tylko u nas! Walkowera dla Sandecji nie będzie. ŁKS może spać spokojnie

Czas < 1 min czytania
Tylko u nas! Walkowera dla Sandecji nie będzie. ŁKS może spać spokojnie

Piłkarze ŁKS-u pokonali Sandecję 3:2 (fot. Marian Zubrzycki)

Chociaż na kibiców ŁKS-u padł blady strach, sprawa udziału w barażach rozwiązana zostanie w sposób sportowy. Walkowera dla Sandecji nie będzie.

Media obiegła informacja, że Zagłębie Sosnowiec może zostać ukarane walkowerem za wystawienie kontuzjowanego zawodnika w zremisowanym 3:3 spotkaniu z Sandecją Nowy-Sącz.
Dla kibiców ŁKS-u to druzgocąca wiadomość, bo jeżeli sądeczanie wygraliby kolejny mecz z Chrobrym pozbawiliby ełkaesiaków szans na baraże. Jak czytamy w wypowiedzi prezesa drużyny z Nowego Sącza, opublikowanym na portalu Weszło: ” Złożyliśmy wniosek z prośbą o wyjaśnienie, czy rzeczywiście wszyscy zawodnicy Zagłębia Sosnowiec byli uprawieni do możliwości gry na poziomie pierwszej ligi. Wszyscy o tym, mówią, wiadomo, o co chodzi, więc zawnioskowaliśmy o wyjaśnienie tej sprawy przez Komisję Dyscyplinarną. Czekamy na decyzję w tej sprawie„. To zrozumiałe, że Sandecja szuka punktów, bo kolejne zwycięstwo zapewniłoby im udział w barażach.

Reklama

Szefowie PZPN dementują

Najprawdopodobniej nic takiego się nie stanie. – Proszę ze spokojem czekać na rozwój wydarzeń. W takich sytuacjach niezwykle rzadko stosuje się karę walkowera dla drużyny, która popełniła takie przewinienie – mówi Adam Gilarski, rzecznik Komisji Dyscyplinarnej PZPN.

Wszystko w nogach ełkaesiakaów co potwierdził Adam Kaźmierczak, wiceprezes PZPN i prezes PZPN. – Mimo odwołania Sandecji, nie ma podstaw, żeby sosnowiczan ukarać walkowerem. Możemy spodziewać się kar finansowych dla klubu z Sosnowca i jego działaczy – wyjaśnił Kaźmierczak.

Reklama

Piłkarze i działacze ŁKS-u, wszystko w waszych nogach i gabinetach. Wygrajcie z Odrą, poprawcie wniosek licencyjny i atakujcie ekstraklasę!

Reklama

Piłka nożna

ŁKS Łódź

Dodaj komentarz

Reklama