Udane zakończenie roku koszykarek Widzewa Łódź

Czas < 1 min czytania

Anna Kudelska, koszykarka Widzewa Łódź / fot. panjakubnadaje.pl

Widzewianki pokonały na wyjeździe Citronex UKS Basket Zgorzelec i przerwę świąteczną spędzą na drugim miejscu grupy B pierwszej ligi.

Po niespodziewanej weekendowej porażce na własnym terenie z Contimaxem MOSiR Bochnia i zdobyciu zaledwie 40 punktów w całym meczu łodzianki bardzo liczyły na lepszy występ w zamykającym rok starciu w Zgorzelcu z Citronex UKS Basketem.

Tym razem zawodniczki Anny Chodery jednak już od samego początku narzuciły rywalkom swój styl gry i długo kontrolowały przebieg spotkania, wygrywając pierwszą i drugą kwartę odpowiednio 12:7 i 18:14. Kryzys, podobnie jak w niedzielnym meczu, przyszedł w trzeciej części gry. Rozpędzone gospodynie zbliżyły się w niej na dystans jednego punktu, a na początku ostatniej kwarty wyszły nawet na prowadzenie 46:44. Łodzianki do odrabiania strat wzięły się 5 minut przed końcem meczu i w decydujących fragmentach rywalizacji potwierdziły swoją wyższość, a mecz celnym rzutem za 3 zakończyła Anna Kudelska.

Dzięki środowej wygranej Widzew Łódź awansował na 2. miejsce w tabeli grupy B pierwszej ligi. Liderem jest AZS Politechnika Korona Kraków, która ma dwa punkty przewagi i jeden mecz rozegrany więcej. Kolejne spotkanie czerwono-biało-czerwone rozegrają w czwartek 6 stycznia. Czeka je wówczas trudny sprawdzian, ponieważ w Lesznie zmierzą się w trzecią w stawce Pompax Tęczą.

Citronex UKS Basket Zgorzelec – Widzew Łódź 62:67 (7:12, 14:18, 20:12, 21:25)

Skład Widzewa Łódź: Ewelina Gala (17), Anna Kudelska (15), Wiktoria Stępień (12), Jagoda Bandoch (4), Małgorzata Chojnacka (2) oraz Natalia Gzinka (12), Nikola Tomasik (5), Oliwia Janicka, Wiktoria Ozga.