Reklama
Reklama

II turniej Łódzkiej Ligi Unihokeja zakończony

Czas 2 min czytania
II turniej Łódzkiej Ligi Unihokeja zakończony

Uczestnicy Łódzkiej Ligi Unihokeja / fot. materiały prasowe organizatora

Unihokej w Łódzkiem stoi na coraz wyższym poziomie. Dowodem na to były piękne bramki, składne akcje i wyśmienite parady bramkarskie, których świadkami byli widzowie zorganizowanego w niedzielę 19 grudnia w Sieradzu II turnieju Łódzkiej Ligi Unihokeja.

Reklama

Łódzka Liga Unihokeja to rozgrywki organizowane przez Łódzki Okręgowy Związek Unihokeja. W tym roku rywalizacja prowadzona jest dla dwóch kategorii wiekowych: dzieci (urodzeni w 2011 roku i młodsi) oraz młodzików (urodzeni w 2009 roku i młodsi). Liga ma charakter cyklicznych turniejów, rozgrywanych systemem „każdy z każdym”. Co ważne, Rozgrywki ŁLU w kategorii młodzików są eliminacjami do Finału Mistrzostw Polski, który odbędzie się w maju 2022 roku.

Drużyny na boisku reprezentuje 3 zawodników w polu i bramkarz, a gra toczy się na placu o wymiarze 20 x 10 m. Małe pole sprzyja dynamice gry, a to pozytywnie przekłada się na szybkość reakcji zawodników. Rywalizując na mniejszym boisku zawodnicy mają znacznie więcej okazji, by podejmować próby gry „1 na 1”, a także zaliczają znacznie więcej kontaktów z piłką niż w przypadku gry systemem „5 na 5” na boisku o wymiarach 40 x 20 m. Dzięki takim modyfikacjom młodzi zawodnicy dużo szybciej podnoszą swoje umiejętności techniczne.

Reklama

19,12.2021 r., II turnieju Łódzkiej Ligi Unihokeja – klasyfikacja końcowa:

Dzieci

Reklama
  1. UKS Dziewiątka Sieradz
  2. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Górze Św. Małgorzaty
  3. UKS NOWA Łódź
  4. Trolik Opole
  5. Zryw Przykona I
  6. Zryw Przykona II

Młodzicy

Reklama
  1. UKS Dziewiątka Sieradz
  2. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Górze Św. Małgorzaty
  3. UKS NOWA Łódź
  4. Trolik Opole

Organizatorzy zapewnili trzem najlepszym drużynom z każdej kategorii medale oraz puchary. Ponadto wręczone zostały wyróżnienia indywidualne dla najlepszych zawodników oraz bramkarzy poszczególnych kategorii (ZOBACZ RELACJĘ WIDEO Z TURNIEJU).

Warto dodać, że w niedzielę w Sieradzu sędziami byli zawodnicy ekstraligowej drużyny AZS PŁ UMED Cochise Burger Łódź: Szymon Malicki, Karol Spychalski Igor Leśniewski oraz Hubert Kwaśniewski.

Kolejny turniej Łódzkiej Ligi Unihokeja odbędzie się 23 stycznia 2022 roku w Górze Św. Małgorzaty.

Reklama

Inne sporty

AZS PŁ UMED Cochise Burger ŁódźUKS NOWA Łódźunihokej

Dodaj komentarz

Reklama