Reklama
Reklama
Reklama

Udany rewanż rozpędzonych Budowlanych. Beniaminek bez szans!

Czas < 1 min czytania
Udany rewanż rozpędzonych Budowlanych. Beniaminek bez szans!

LODZ. 02.11.2020 TAURON LIGA. LKS COMMERCECON LODZ - GROT BUDOWLANI LODZ N/Z BLAZEJ KRZYSZTALOWICZ, PAULINA DAMASKE FOT. MARIAN ZUBRZYCKI

Zespół Grot Budowlanych Łódź bez problemów pokonał Jokera Świecie 3:0 (25:23, 25:14, 25:14) w meczu 12. kolejki TAURON Ligi. Najlepszą zawodniczką spotkania po raz kolejny w tym sezonie została wybrana Veronica Jones-Perry.

Reklama

Faworytkami spotkania były łodzianki, które spisują się znakomicie i od 9 meczów były niepokonane. 

Chociaż jeszcze kilka tygodni temu nikt się tego nie spodziewał, bowiem początek sezonu w wykonaniu zespołu trenera Błażeja Krzyształowicza był fatalny, a łodzianki na inaugurację przed własną widownią przegrały właśnie z Jokerem Świecie. Teraz przyszedł czas na rewanż.

Reklama

W pierwszej odsłonie siatkarski Grot Budowlanych szybko wyszły na prowadzenie. Druga faza seta to jednak popis skutecznej gry w wykonaniu gospodyń, które w pewnym momencie wygrywały 16:10. Łodzianki jednak nie zamierzały poddawać i ostatecznie odrobiły straty, a następnie wgrały pierwszą partię 25:23. 

W drugim secie łodzianki już sobie nie pozwoliły na chwilę dekoncentracji. Ekipa z Łodzi była zdecydowanie lepsza od samego początku aż do końca tego seta. Podobnie potoczyła się trzecia partia, w której Budowlani ponownie szybko odskoczyli rywalkom. Siatkarki Jokera nie były w stanie odrobić 10-punktowej straty i ostatecznie, po udanym ataku Jones-Perry to łodzianki zainkasowały kolejny komplet punktów.

Po 10. zwycięstwie z rzędu Grot Budowlani umocnili się na pozycji wicelidera tabeli. 

Reklama

Siatkówka

Grot Budowlani Łódź

Dodaj komentarz

Reklama