Reklama
Reklama

W niedzielę w Sieradzu odbędzie się drugi turniej Łódzkiej Ligi Unihokeja

Czas 2 min czytania
W niedzielę w Sieradzu odbędzie się drugi turniej Łódzkiej Ligi Unihokeja

Łódzka Liga Unihokeja / fot. materiały prasowe organizatora

 

Reklama

Unihokej staje się w województwie łódzkim coraz popularniejszy. Powstają nowe ośrodki i kluby. To efekt między innymi prężnych działań Łódzkiego Okręgowego Związku Unihokeja.

W województwie robią to dobrze!

Reklama

Jedną z inicjatyw mających wpłynąć na popularyzację unihokeja w Łódzkiem jest założenie Łódzkiej Ligi Unihokeja. Kolejną, która wystartuje już w 2022 roku będzie powołanie kadry wojewódzkiej. W ten sposób w trakcie zgrupowań oraz przy współpracy z trenerami klubowymi i nauczycielami WF-u, Łódzki Okręgowy Związek Unihokeja będzie chciał wyselekcjonować najlepszych zawodników z regionu, którzy będą reprezentowali województwo w turnieju kadr wojewódzkich. W trakcie zgrupowań zawodnicy, dzięki możliwości trenowania z najlepszymi, będą również znacząco podnosić swój poziom, a to z kolei w pozytywny sposób wpłynie na grę w ich macierzystych klubach.

Trwa Łódzka Liga Unihokeja 2021/22

Reklama

W pierwszym, historycznym sezonie rozgrywki Łódzkiej Ligi Unihokeja prowadzone są dwóch kategoriach wiekowych: dzieci oraz młodzików. W lidze bierze udział łącznie 10 zespołów: z Łodzi, Góry Św. Małgorzaty, Opola, Przykony oraz Sieradza. Organizatorem najbliższego turnieju, który rozegrany zostanie już w niedzielę 19 grudnia, jest UKS Dziewiątka Sieradz. Będzie to druga impreza cyklu. Poprzedni turniej, który zainaugurował sezon, odbył się w Łodzi. Został on zdominowany przez zawodników SP Góra Św. Małgorzaty, którzy wygrali zarówno w starszej, jak i młodszej kategorii (SZCZEGÓŁY).

Reklama

Rozgrywki Łódzkiej Ligi Unihokeja to jedna z inicjatyw podjętych przez Łódzki Okręgowy Związek Unihokeja, które mają na celu popularyzację unihokeja w regionie. Mamy w naszym województwie wiele osób pełnych pasji i chęci, które wspólnie z nami chcą tworzyć tu silne unihokejowe ośrodki liczące się nie tylko w skali wojewódzkiej, ale i ogólnopolskiej.  Wierzę głęboko, że wspólnie możemy osiągnąć naprawdę wiele i unihokej przestanie być anonimowy. Nasza dyscyplina nie wymaga dużej hali czy drogiego sprzętu. Jest to stosunkowo tani sport, który dodatkowo rewelacyjnie rozwija koordynacje ruchową i dlatego apeluję do wszystkich: grajmy w unihokeja!  – zaznaczył prezes Łódzkiego Okręgowego Związku Unihokeja, Robert Benkes.

Warto wspomnieć, że rozgrywki w kategorii młodzików są jednocześnie eliminacjami do turnieju finałowego mistrzostw Polski, który odbędzie się w maju. Najlepsze drużyny po rozegraniu całego cyklu Łódzkiej Ligi Unihokeja będą reprezentowały nasz region w rywalizacji z topowymi drużynami z Wielkopolski, Mazowsza czy Podkarpacia.

Reklama

Inne sporty

Łódzka Liga Unihokejaunihokej

Dodaj komentarz

Reklama