Reklama
Reklama
Reklama

W sobotę futsalowe derby województwa

Czas < 1 min czytania
W sobotę futsalowe derby województwa

LODZ. 08.02.2022 FUTSAL. PUCHAR POLSKI. WIDZEW ŁÓDŹ - FC TORUŃ N/Z MAKSYM PANASENKO, MATEUSZ WASZAK FOT. MARIAN ZUBRZYCKI/400MM.PL

Przedostatni w grupie B pierwszej ligi FC10 Zgierz w najbliższej kolejce podejmie wicelidera tabeli – Widzew Łódź Futsal. Goście w tym sezonie nie stracili jeszcze ani jednego punktu.

Reklama

Lider konta outsider

Widzewiacy są murowanym faworytem nie tylko sobotniego meczu, ale również całych rozgrywek. Na 8 meczów przed końcem prowadzą w tabeli z przewagą aż 14 punktów nad kolejnym w stawce We-Met Futsal Clubem Kamienica Królewska. Jako jedyni w stawce wygrali komplet spotkań (42 punkty w 15 spotkaniach).

Najbliższy rywal łodzian po niezłym początku sezonu (4 punkty w 2 występach), obecnie znajduje się w bardzo trudnym położeniu. W ostatnich sześciu meczach FC10 wygrał tylko raz, a w sobotę może zanotować czwartą porażkę z rzędu. Słaba dyspozycja sprawiła, że zgierzanie zajmują przedostatnie miejsce w tabeli, czyli znajdują się w strefie spadkowej i muszą rozpaczliwie walczyć o ligowy byt.

Reklama

Tabela to nie wszystko

W ostatniej kolejce ulegli wyraźnie We-Met Futsal Klubowi (2:8), a w Łodzi jesienią nie sprawili również wielkich problemów Widzewowi (2:6), więc wygląda na to, że nie dysponują obecnie potencjałem sportowym, który mógłby zagrozić ligowej czołówce, ale mając w pamięci specyfikę lokalnej rywalizacji czerwono-biało-czerwoni muszą mieć się w sobotę na baczności.

Zwłaszcza że zespół Marcina Stanisławskiego może odczuwać trudy wtorkowego meczu Pucharu Polski z FC Toruń. Spotkanie to kosztowało łodzian sporo zdrowia, a drużyna straciła też kontuzjowanego Tomasza Gąsiora. – Oczywiście do soboty się zregenerujemy i tam będziemy walczyć o pełną pulę – zapewnił jednak po końcowym gwizdku wygranego spotkania pucharowego trener.

Sobotni mecz rozpocznie się w Zgierzu o godzinie 19:00. Czy o widzewskiej 19:10 goście będą już na prowadzeniu?

Reklama

FC10 Zgierz – Widzew Łódź Futsal / sobota 12 lutego 2022 r., godz. 19:00

Piłka nożna

futsalMarcin StanisławskiWidzew Futsal

Dodaj komentarz

Reklama