Reklama
Reklama
Reklama

Wicemistrz Europy z Piotrkowa

Czas < 1 min czytania
Wicemistrz Europy z Piotrkowa

Mateusz Bernatek z AKS Piotrków Trybunalski Fot. Rafał Oleksiewicz

Mateusz Bernatek z AKS Piotrków Trybunalski został wicemistrzem Europy w zapasach w stylu klasycznym

Reklama

Mistrzostwa Europy rozgrywane były w Warszawie. Mateusz Bernatek, który ma już na koncie wicemistrzostwo świata wywalczone cztery lata temu, występuje w kategorii do 67 kg.

Zapaśnik AKS Piotrków Trybunalski kolejno pokonał Doniora Isłamowa z Mołdawii (3:1), w następnej rundzie dostał awans walkowerem, bowiem jego przeciwnik – Rosjanin Artjom Surkow – nie stanął do walki. wyszedł na matę. W półfinale piotrkowianin popełnił błąd, jednak odrobił straty i dramatycznym pojedynku ostatecznie pokonał 5:4 Ormianina Slawika Galstjana, brązowego medalistę mistrzostw świata 2019 i Pucharu Świata 2020.

Reklama

W finale rozpoczął od wyniku 0:4 i doświadczony Serb Mate Nemes kontrolował starcie, wygrywając 7:2.

– Kiedy przegrywa się na turnieju ostatnią walkę, to niedosyt pozostaje. Całe szczęście to był finał, więc jest ten kolejny upragniony medal wielkiej imprezy i to cieszy. Niestety błąd popełniony w pierwszej rundzie, kiedy poleciałem na rzut przez ramię, ustalił całą walkę – opowiadał Bernatek. – Okres przygotowawczy przed mistrzostwami Europy przepracowałem na sto pięćdziesiąt procent i to dało owoce w postaci medalu.

Reklama

Inne sporty

Zapasy

Dodaj komentarz

Reklama