Reklama
Reklama

Wicemistrzowie Polski ponownie zagrają w Bełchatowie!

Czas 2 min czytania
Wicemistrzowie Polski ponownie zagrają w Bełchatowie!

Jakub Wrąbel w meczu GKS Bełchatów - Widzew (2:3) Fot. Marian Zubrzycki

Wicemistrzowska drużyna GKS-u Bełchatów na ratunek klubowi

Już w najbliższą niedzielę 29 maja o godzinie 16:00 w Bełchatowie zagrają wicemistrzowie Polski z sezonu 2006/2007.  Będzie to nie lada gratka dla kibiców piłkarskich, którzy w Bełchatowie ponownie będą mogli zobaczyć grę piłkarzy, którzy w tamtym czasie zdobyli dla zespołu z Bełchatowa srebrne medale.

Mecz ten będzie mieć szczególny charakter. W trakcie tego wydarzenia odbędzie się zbiórka pieniędzy na odzyskanie herbu GKS Bełchatów, który posłuży do stworzenia fundamentów do odbudowania piłki nożnej w Bełchatowie. W internecie od miesiąca trwa zbiórka na herb na stronie zrzutka.pl pod hasłem „WIELKA ZRZUTKA NA HERB!”.

W meczu zobaczymy Edwarda Cecota, ostoję bełchatowskiej defensywy z wicemistrzowskiego sezonu, który wierzy w sukces tego wydarzenia: „Myślę, że Kibice w Bełchatowie się zmobilizują i wspólnie uratujemy GKS. Na pewno chciałoby się oglądać GKS w ekstraklasie ale wiemy jakie są realia na chwile obecną. Teraz trzeba zacząć od IV ligi i powoli systematycznie i mądrze budować drużynę.”

Największym sukcesem GKSu Bełchatów było wicemistrzostwo Polski w 2007 roku. Dzięki temu wynikowi drużyna występowała w następnym sezonie w pucharze UEFA. GKS był także dwukrotnym finalistą Pucharu Polski w roku 1996 i 1999.

Lista piłkarzy, która potwierdziła swoją obecność w trakcie wydarzenia jest okazała: Garguła, Matusiak, Kolendowicz, Wróbel, Lech, Nowak, Pietrasiak, Ujek, Fonfara, Sapela, Fröhlich,  Magdoń,  Cecot, Rachwał, Dziedzic, Popek, Dąbrowski, Tosik oraz Grodzicki.

Swojej radości nie ukrywa były obrońca GKS Jacek Popek: „Fajna inicjatywa bo spotkamy się z kolegami, z którymi nie widujemy się na co dzień jednak najważniejszy punkt to zbiórka, aby dać do zrozumienia że GKS jest w sercu wielu osób ten klub jest ważny dla Bełchatowa i po to się spotykamy.”

Ważnym dniem dla przyszłości piłki nożnej ma być 30 maja. To wtedy ma zapaść decyzja w łódzkim związku piłki nożnej dotycząca startu nowego GKS w rozgrywkach centralnych.

Sprawę odbudowy klubu komentuje Jacek Popek, który po zakończonej karierze związał się z Bełchatowem: „Początek to jest zbiórka na herb klubowy. Jest to początek długiej drogi aby wrócić do lat, które my pamiętamy z boiska, które chcielibyśmy aby wróciły. Stabilne fundamenty muszą powstać na bazie czegoś nowego, co mam nadzieje zacznie się już w niedzielę. „

Organizatorem tego wydarzenia są Stowarzyszenie Sympatyków GKS Bełchatów „Torfiorze”, Kibice Razem GKS Bełchatów oraz MCS Bełchatów.

Reklama

fot: GKS Bełchatów

Reklama

Piłka nożna

Dodaj komentarz

Reklama