Reklama
Reklama
Reklama

Widzew chciał utworzyć strefę kibica na derby Łodzi

Czas < 1 min czytania
Widzew chciał utworzyć strefę kibica na derby Łodzi

Kibice Widzewa FOT. MARIAN ZUBRZYCKI

Już we wtorek 3 maja rozegrane zostaną 68. derby Łodzi. Chociaż na obiekcie ŁKS-u pojawią się kibice Widzewa, to ogromna część z nich na stadion nie wejdzie ze względu na ograniczoną pulę biletów dla fanów gości. W związku z tym w Widzewie sondowali możliwość utworzenia strefy kibica przy al. Piłsudskiego 138.

Ogromne zainteresowanie biletami na derby Łodzi

We wtorek 3 maja o godzinie 18 na Stadionie Króla rozegrane zostaną 68. derby Łodzi. Po raz drugi w tym sezonie na meczu derbowym nie zabraknie kibiców gości – Widzew dostał 907 biletów.

Reklama

Jak poinformował Marcin Tarociński, wejściówki rozeszły się błyskawicznie. 

Nie mam wątpliwości, że gdybyśmy dostali kilkanaście tysięcy biletów, to też byśmy je wykorzystali – powiedział rzecznik prasowy Widzewa.

Tarociński zaapelował także do kibiców o godne zachowanie na stadionie lokalnego rywala.

Reklama

– LIczę, że ta grupa pokaże się z jak najlepszej strony i pokaże, jaki klub reprezentuje. Na pewno nasi kibice dobrze dadzą sobie radę, będą słyszalni.

ŁKS faworytem derbów Łodzi?
Kuszący kurs na zwycięstwo Widzewa w NOBLEBET!

Widzew myślał o stworzeniu strefy kibica

W związku z ogromnym zainteresowaniem meczem derbowym po wschodniej stronie Łodzi, w Widzewie rozważali możliwość utworzenia derbowej strefy kibica w pobliżu stadionu przy al. Piłsudskiego.

Reklama

Ostatecznie jednak klub nie zdecydował się na takie rozwiązanie ze względu na bardzo wysokie koszty organizacji imprezy masowej. Bo to, że w wydarzeniu wzięłoby udział ponad 999 osób, jest praktycznie pewne.

Klub od dłuższego czasu sondował możliwość utworzenia strefy kibica pod stadionem, ale koszty organizacji imprezy masowej byłyby zbyt wysokie. Nawet w przypadku biletowania” – napisał na Twitterze Jakub Dyktyński, kierownik ds. komunikacji i PR Widzewa Łódź.

Kibice taką informację przyjęli ze smutkiem, ale także, w większości, ze zrozumieniem. Wiele osób wyjeżdża na długi weekend poza miasto i nie mogłoby pojawić się w strefie kibica, a klub, organizując takie wydarzenie, musi mieć pewność, że nie będzie finansowo stratny.

CZYTAJ TAKŻE >>> Kibice Widzewa na derbach. „Wykorzystalibyśmy kilkanaście tysięcy biletów”

Reklama

Piłka nożna

Widzew Łódź

1 Komentarz

  • To nic nowego. Po obu stronach miasta nie brakuje motłochu, który nie przychodzi na boisko by oglądać mecz, tylko po to by się dobrze bawić. Sam to sprawdzałem – i upewniałem się, zadając im pytania – po co wy tu przychodzicie, przecież żaden z was nie popatrzył ani razu na boisko. ODP. Bo my nie przyszliśmy na mecz, tylko żeby się pobawić – kto chce niech nie wierzy – ale faktu tego nie jest w stanie zmienić.

Dodaj komentarz

Reklama