Reklama
Reklama
Reklama

Widzew jedną nogą w Fortuna 1 Lidze

Czas < 1 min czytania
Widzew jedną nogą w Fortuna 1 Lidze

Martyna Pajączek prezes Widzewa Łódź 2019-06-18 (fot. Marian Zubrzycki)

Widzew uzyskał licencję na grę w Fortuna 1 Lidze na sezon 2020/21. To oznacza, że jeśli Widzew wywalczy awans nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby występował w kolejnym sezonie na zapleczu PKO Ekstraklasy.

Reklama

Komisja ds. Licencji PZPN pozytywnie rozpatrzyła wniosek Widzewa o przyznanie licencji na grę na zapleczu ekstraklasy w kolejnym sezonie. Oznacza to że klub z al. Piłsudskiego spełnił wszystkie wymogi formalne i organizacyjne, by w przypadku wywalczenia awansu sportowego do Fortuna 1 Ligi na koniec bieżących rozgrywek uczestniczyć w jej rozgrywkach w sezonie 2020/2021.

Na klub został nałożony nadzór finansowy, ale ta decyzja nie powinna wywoływać zaniepokojenia, ponieważ wszystkie kluby ubiegające się o licencję w sezonie 2020/21 zostały objęte tego typu nadzorem. Wszystko za sprawą przedłużającej się epidemii koronawirusa i wynikającej przez to nie najlepszej sytuacji ekonomicznej w kraju.

Reklama

Oprócz widzewiaków, licencję na grę w Fortuna 1 Lidze w przyszłym sezonie otrzymało też pięciu innych drugoligowców: GKS Katowice, Górnik Łęczna, Elana Toruń, Resovia Rzeszów i Stal Rzeszów. 

Po uzyskaniu licencji, wszystko pozostaje w nogach zawodników, którzy muszą teraz udowodnić na boisku, że są jedną z najmocniejszych drużyn w II lidze i wywalczyć długo oczekiwany po wschodniej stronie Łodzi awans.

Po zwycięstwie z Garbarnią Kraków, Widzew jest na szczęście na dobrej drodze, aby znaleźć się w przyszłym sezonie w Fortuna 1 Lidze. Łodzianie będą mieli okazję potwierdzić swoje aspiracje już w niedzielę, kiedy zmierzą się na własnym terenie z rezerwami Lecha Poznań.

Reklama

fot. Marian Zubrzycki

Piłka nożna

Widzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama