Reklama
Reklama

Widzew nie próżnuje. „Nie ma potrzeby nikogo motywować”

Czas < 1 min czytania
Widzew nie próżnuje. „Nie ma potrzeby nikogo motywować”

2020-02-28 Ojamaa Widzew (fot. Marian Zubrzycki)

Piłkarze Widzewa ostro trenują przed wznowieniem rozgrywek II ligi. Na poniedziałkowym treningu z kamerą pojawiła się ekipa WidzewTV, a o przygotowaniach i planach na najbliższe dni opowiedział trener Tomasz Włodarek.

Reklama

Widzew ma wrócić do walki o punkty w środę 3 czerwca. Zespół ma zatem jeszcze trochę czasu, by przypomnieć sobie zagrania taktyczne oraz złapać niezbędne zgranie. Po tak długiej przerwie zawodnicy poniekąd muszą na nowo się poznać.

– Po tej długiej przerwie musimy dużo rzeczy sobie poprzypominać. Jeśli chodzi o taktykę, to dużo rzeczy mieliśmy fajnie dopracowanych, więc piłkarze o nich pamiętają, ale trzeba powtórzyć niektóre mechanizmy, żeby zawodnicy lepiej się rozumieli – powiedział Włodarek.

Reklama

Jak zapewnił II trener Widzewa, piłkarze podczas każdych zajęć dają z siebie 100%. Wiedzą, że chociaż przewodzą II-ligowej stawce, to wciąż muszą walczyć o to, by nie powtórzyć klapy sprzed roku, kiedy to roztrwonili bardzo dużą przewagę i ostatecznie pozostali w II lidze na sezon 2019/2020.

– Nie ma potrzeby nikogo dodatkowo motywować. Wiemy, o co gramy. Wiadomo, że zmęczenie też narasta, ale w całym tygodniu mamy tak rozdysponowany czas, by nie zabrakło również regeneracji – tłumaczył Tomasz Włodarek.

I dodał: – Każdy dzień jest dostosowany tak samo, jak w przypadku trwającej ligi. W poniedziałek był dzień czwartkowy, we wtorek będziemy mieli piątek. Następnie czeka nas gra typowo pod mecz. I zostanie nam tydzień przygotowań już typowo pod Skrę Częstochowa.

Reklama

fot. Marian Zubrzycki

Piłka nożna

Widzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama