Reklama
Reklama
Reklama

Widzew – Szachtar. Kolejna odsłona RETROnsmisji

Czas < 1 min czytania
Widzew – Szachtar. Kolejna odsłona RETROnsmisji

Widzew - Szachtar retronsmisja widzewtv

Reklama

W kolejnym odcinku RETROnsmisji WidzewTV zabierze fanów klubu z al. Piłsudskiego do słonecznej Hiszpanii. Klubowa telewizja przypomni finał turnieju Copa del Sol.

Reklama

Turniej Copa del Sol był dla widzewiaków szansą na zmierzenie się z uznanymi europejskimi klubami. Widzew, prowadzony przez trenera Radosława Mroczkowskiego, zmierzył się w finale z naszpikowanym doskonałymi zawodnikami Szachtarem Donieck.

Warto wspomnieć, że w ekipie rywala Widzewa występowali m.in.  Fernandhinho (obecnie Manchester City), Henrikh Mkhitaryan (obecnie zawodnik AS Roma na wypożyczeniu z Arsenalu), Alex Teixiera (wychowanek brazylijskiego Vasco da Gama), Luiz Adriano (obecnie Palmeiras, wcześniej AC Milan i Spartak Moskwa), czy Darijo Srna (zdobywca Pucharu UEFA w 2009 roku).

Reklama

Widzewiacy trafili do finału, pokonując wcześniej norweski klub Molde FK 3:1, duński FC Kopenhaga po rzutach karnych (1:1 w regulaminowym czasie gry, 8:7 w konkursie „jedenastek”) i norweskie Tromso If 2:1. Udział w kluczowym spotkaniu Copa del Sol, poza okazją do zdobycia pucharu, miał również wymiar finansowy. Dla zwycięzców przewidziano nagrodę w postaci 50 tysięcy euro.

Sobotnia RETROnsmisja rozpocznie się o godzinie 18:00. Kibice Widzewa tradycyjnie będą mogli podzielić się swoimi wspomnieniami, a także posłuchać co do powiedzenia mają bohaterowie tego historycznego meczu. 

fot. widzew.com

Reklama

Piłka nożna

Widzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama