Reklama
Reklama

Widzewiak przenosi się do mistrza Polski. Zmiany w widzewskim amp futbolu

Czas < 1 min czytania
Widzewiak przenosi się do mistrza Polski. Zmiany w widzewskim amp futbolu

Mateusz Kowalczyk broni rzut karny, Widzew Łódź Amp Futbol | 3. Turniej PZU Amp Futbol Ekstraklasy 2021, Łódź / fot. Marcin Olczyk

W 2022 roku zabraknie drużyny Widzew Łódź Amp Futbol w PZU Amp Futbol Ekstraklasie. Zagra w niej jednak bramkarz łodzian, który został zawodnikiem najlepszej ampfutbolowej drużyny w kraju.

Reklama

W przypadku Mateusza Kowalczyka transfer do Wisły Kraków Amp Futbol to nie pierwszy wyraz docenienia jego talentu. 24-letni zawodnik, choć przygodę z amp futbolem rozpoczął dopiero dwa lata temu w Widzewie, uczestniczył już w zgrupowaniach reprezentacji Polski. Ma też na koncie tytuł najlepszego bramkarza dwóch turniejów PZU Amp Futbol Ekstraklasy.

W nowym sezonie Kowalczyk będzie zawodnikiem Wisły, która w poprzednich rozgrywkach okazała się najlepsza w kraju i sięgnęła po tytuł mistrza Polski. W podjęciu decyzji o przenosinach pod Wawel pomógł pochodzącemu z Koluszek bramkarzowi fakt wycofania się z oficjalnych rozgrywek w 2022 roku jego dotychczasowej drużyny.

Reklama

– Ze względu na wąską kadrę musieliśmy zdecydować, że nie wystawimy drużyny w ekstraklasie, ale to nie oznacza, że zabraknie treningów, które będą prowadzone przez obecnego trenera. Liczę, że w 2022 roku skupimy się na pracy wewnętrznej, by w przyszłości podjąć się nowych wyzwań – przyznał w grudniu koordynator drużyny Maciej Stoczkiewicz w rozmowie w oficjalnym klubowym radiu Widzewa.

Rok 2021 był dla Widzewa Łódź Amp Futbol przełomowy. Łodzianie zaczęli strzelać bramki i zdobywać cenne punkty. Przecierali też szlaki w temacie międzynarodowych transferów, sprowadzając do swojego zespołu cenne wsparcie prosto z ampfutbolowej reprezentacji Francji, co okazało się nie tylko marketingowym strzałem w dziesiątkę, ale też przyczynkiem do dalszego rozwoju sportowego swoich zawodników.

Reklama

Co ważne, swoim zaangażowaniem i ofiarnością drużyna zaskarbiła sobie też serca kolejnych kibiców, zyskując również uznanie w środowisku sportowym i nawiązując trwałe relacje z największymi ampfutbolowymi ośrodkami w kraju. Daje to potencjał, na którym warto budować, a spokój i racjonalne planowanie przyszłości powinny pomóc odpowiednio go wykorzystać.

Reklama

Piłka nożna

Amp FutbolWidzew Łódź Amp Futbol

Dodaj komentarz

Reklama