Reklama
Reklama
Reklama

Wraz z Widzewem do ekstraklasy awansowali kibice z najwyższej półki

Czas < 1 min czytania
Wraz z Widzewem do ekstraklasy awansowali kibice z najwyższej półki

LODZ 28.08.2021 PILKA NOZNA. FORTUNA I LIGA. WIDZEW LODZ - GORNIK POLKOWICE N/Z KIBICE FOT. MARIAN ZUBRZYCKI

Piłkarzy Widzewa podczas każdego domowego meczu wspierało kilkanaście tysięcy kibiców. Jak zauważyła firma Noblebet, to jedyny zespół w Polsce, który w każdym spotkaniu na swoim stadionie mógł liczyć na doping ponad 10 tysięcy kibiców.
Reklama

Ponad 10 tysięcy kibiców Widzewa na każdym meczu przy al. Piłsudskiego

O frekwencji podczas domowych meczów Widzewa pisano nie tylko w Łodzi, nie tylko w Polsce, ale w całej Europie. Fenomenalni kibice tłumnie przybywali na mecze w III i II lidze. Fanów na trybunach nie brakowało także w I lidze.

Reklama

W ostatnim spotkaniu sezonu 2021/2022 na trybunach stadionu przy al. Piłsudskiego zasiadło 18 004 widzów, co jest nowym klubowym rekordem frekwencyjnym na nowym stadionie.

Ciekawą statystykę na swoim profilu na Twitterze przedstawiła firma Noblebet, sponsor Widzewa.

Reklama

Jak widać, tylko na Widzewie za każdym razem meldowało się ponad 10 000 kibiców. Wyjątkiem nie okazał się nawet mecz ze Skrą Częstochowa (teoretycznie wyjazdowy, ale rozgrywany w Łodzi). Wówczas nie obowiązywały karnety, każdy, kto chciał pojawić się na trybunach, musiał dokonać zakupu biletu, a na stadionie i tak pojawiło się prawie 13 tysięcy osób.

Inna kwestia to średnia frekwencja na trybunach w sezonie 2021/2022. Na Widzew średnio przychodziło 15 836 kibiców. Z kolei średnia całej ekstraklasy to 7 366.

Reklama

Nie od dziś wiadomo, że kibicowsko Widzew to ekstraklasa. Co ważne, teraz do kibiców dołączyli także piłkarze, którzy pierwsze spotkanie w PKO Ekstraklasie rozegrają już za 1,5 miesiąca.

CZYTAJ TAKŻE >>> Koniec reaktywacji Widzewa. Znów jest Robotnicze Towarzystwo Sportowe

Reklama

Piłka nożna

Widzew Łódź

Komentowanie zablokowane

Reklama