Z Lechii do ŁKS-u. Wszołek nowym piłkarzem łódzkiego klubu

Marcel-wszołek (fot. ŁKS Łódź)

Reklama

Czas < 1 min czytania

Nowym piłkarzem Łódzkiego Klubu Sportowego został Marcel Wszołek. Utalentowany 18-letni pomocnik podpisał z ŁKS-em 3-letni kontrakt.

Marcel Wszołek zostanie oficjalnie piłkarzem ŁKS-u po tym, jak wraz z końcem czerwca wygaśnięciu ulegnie obowiązujący go kontrakt z Lechią Gdańsk. Dzięki temu ŁKS wzmocni się na zasadzie wolnego transferu.

Reklama

Środkowy pomocnik jest uważany za obiecującego zawodnika i w nagrodę za robione postępy otrzymał już powołania do reprezentacji Polski U-15, U-16 i U-17. Co Marcel Wszołek może dać ŁKS-owi?

– Świeżą krew młodego piłkarza, który potrafi powalczyć na boisku. Potrafię krzyknąć na kolegów mimo młodego wieku i ich zmotywować. Dam z siebie 100% w każdym meczu – powiedział młody pomocnik.

Reklama

Wszołek nie ukrywa, że już nie może się doczekać debiutu w barwach ŁKS-u. Przyznaje jednocześnie, że zdaje sobie sprawę z tego, jak wielu kibiców ma łódzki klub i wierzy w to, że żywiołowe reakcje publiczności tylko będą go motywować do jeszcze cięższej pracy.

– Jeżdżąc po Łodzi widać, jak oddani klubowi są kibice. Sądzę, że to będzie dla mnie motywujące, gdy jakiś kibic mnie, że tak brzydko powiem, odpierdzieli i powie parę mocnych słów po mojej słabej grze, ale także jeśli powie coś dobrego po moim udanym meczu – ocenił Wszołek.

Reklama

– Dołączyłem do ŁKS-u, bo będę tutaj na stałe w seniorskiej szatni. Mam nadzieję, że się rozwinę piłkarsko i mentalnie, a ŁKS da mi same plusy – powiedział nowy nabytek ŁKS-u.

fot. ŁKS Łódź

Piłka nożna

ŁKS Łódź

Reklama

Dodaj komentarz