Reklama
Reklama

Wyjątkowa edycja Biegu Piotrkowską Rossmann Run

Czas < 1 min czytania
Wyjątkowa edycja Biegu Piotrkowską Rossmann Run

Wyjątkowa, nie tylko ze względu na to, że osiemnasta edycja Biegu Piotrkowską Rossmann Run już we wrześniu.

Reklama

Wyjątkowa, nie tylko ze względu na to, że osiemnasta edycja Biegu Piotrkowską Rossmann Run już 18 września. Bieg rozpocznie się o 16:00, a ze względu na obostrzenia związane z koronawirusem zawodnicy będą puszczani trzema grupami w piętnastominutowych odstępach. Do przebiegnięcia jest 10 kilometrów.

To najbardziej łódzki z wszystkich biegów, które odbywają się w Łodzi. Gratuluję wytrwałości. Będziemy mogli kibicować. To będzie fajny weekend i dla łodzian, i dla wszystkich, którzy przyjadą do naszego miasta. Osiemnaste urodziny wypada hucznie obchodzić.

Reklama

Mówi prezydent Łodzi, Hanna Zdanowska i ma rację, bo start i meta ulokowane są na Nowomiejskiej przy Starym Rynku. A reszta trasy? Oddajmy głos jednemu z organizatorów Jackowi Chmielowi:

Pokazujemy ciekawe miejsca Łodzi, bo biegacze zahaczą o Nowe Centrum Łodzi, Dworzec Fabryczny, ulicę Tuwima, która dziś wygląda inaczej. Oczywiście trasa biegu będzie prowadzona także ulicą Piotrkowską między Placem Wolności i trasą W-Z.

Przedstawiciel Rossmanna, Tomasz Cieślak zwrócił uwagę na ważny cel biegu:

Reklama

Mamy dwóch partnerów społecznych Biegu Piotrkowską. Pierwszy to Fundacja JiM, wspierająca osoby z autyzmem i dla nich będziemy zbierać pieniążki podczas biegu. Drugi partner to Fundacja DKMS i będziemy w czasie zawodów poszerzać wśród biegaczy i wśród kibiców bazę dawców szpiku. W polskiej onkologii występują bardzo duże potrzeby w tym zakresie. Mam nadzieję, że do tej akcji wszyscy łodzianie się dołączą i będą mogli ratować życie.

Zapisy trwają do 12 września. Zapisanych jest 3600 z 4000 możliwych osób. Opłata startowa wynosi 80 złotych.

Reklama

AktywnośćInne sporty

aktywnośćBieg Piotrkowską Rossmann RunrekreacjaSporty amatorskie i rekreacja

Dodaj komentarz

Reklama