Reklama
Reklama
Reklama

Wyjazdowy początek sezonu Widzewa. Niedźwiedź: „Dobrze, że murawa zostanie wymieniona”

Czas 2 min czytania
Wyjazdowy początek sezonu Widzewa. Niedźwiedź: „Dobrze, że murawa zostanie wymieniona”

LODZ. 09.06.2022 PILKA NOZNA. PKO EKSTRAKLASA. WIDZEW LODZ. PIERWSZY TRENING N/Z JANUSZ NIEDZWIEDZ FOT. MARIAN ZUBRZYCKI

Sezon PKO Ekstraklasy dla piłkarzy Widzewa rozpocznie się od dwóch meczów wyjazdowych. To skutek zbliżającej się wielkimi krokami wymiany murawy na stadionie przy al. Piłsudskiego 138. - Murawa powinna nam sprzyjać. Dlatego dobrze, że będzie ona wymieniona – mówi trener Widzewa, Janusz Niedźwiedź.

Wymiana murawy na Widzewie

PKO Ekstraklasa startuje już 15 lipca. Na Widzew najwyższa klasa rozgrywkowa zawita jednak nieco później, bo dopiero w trzeciej kolejce. Jest to związane z wymianą murawy na stadionie przy al. Piłsudskiego 138, o której MAKiS informował pod koniec maja w specjalnym komunikacie.

Reklama

„Miejska Arena Kultury i Sportu Sp. z o.o. już od dłuższego czasu wspólnie z Urzędem Miasta Łodzi planuje wymianę murawy na Stadionie Miejskim przy al. Piłsudskiego 138 o czym został również poinformowany klub Widzew Łódź. MAKiS sp. z o.o. dołoży wszelkich starań aby inwestycja została przeprowadzona przed rozpoczęciem sezonu.

Względy formalne, na które składają się m.in. zgody korporacyjne oraz postępowanie przetargowe powodują konieczność uwzględnienia dodatkowego czasu na realizację inwestycji. Może to spowodować ewentualną konieczność rozegrania przez klub Widzew Łódź dwóch pierwszych kolejek sezonu 2022-23 na wyjeździe. Tym samym drużyna mogłaby wrócić na Stadion Miejski przy al. Piłsudskiego 138 na pierwszy mecz rozgrywany w 3. kolejce, który wypada w dniach 30 – 31 lipca 2022 roku.”

Reklama

Trener Widzewa: „Dobrze, że murawa zostanie wymieniona”

Choć kibice zapewne chcieliby zobaczyć ekstraklasowy mecz Widzewa szybciej niż pod koniec lipca, to jednak w dłuższej perspektywie chyba lepiej będzie uzbroić się w cierpliwość. Wspomniał o tym chociażby Janusz Niedźwiedź, który podkreślił, że stan murawy ma bardzo ważne znaczenie ze względu na styl gry preferowany przez jego zespół.

– Chciałbym, żeby pierwszy mecz był na naszym stadionie, by nasi kibice stęsknieni ekstraklasy po tylu latach mogli ją na żywo zobaczyć. Są natomiast czasem rzeczy nie do przeskoczenia. Zdajemy sobie sprawę, że na nasza murawa była w takim stanie, że trzeba będzie ją wymienić  – ocenił Niedźwiedź.

I dodał: – Szczególnie przy naszym sposobie grania, w którym preferujemy grę po ziemi, ta murawa powinna nam sprzyjać. Dlatego dobrze, że będzie wymieniona.

Reklama

Przypomnijmy, że w pierwszej kolejce Widzew zagra w Szczecinie z Pogonią, a w drugiej z Jagiellonią w Białymstoku. Pierwszym rywalem, z którym Widzew zagra w Sercu Łodzi będzie Lechia Gdańsk.

Piłka nożna

Widzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama