Reklama
Reklama

Wymiana murawy na Widzewie. MAKiS dementuje słowa prezesa Widzewa

Czas 2 min czytania
Wymiana murawy na Widzewie. MAKiS dementuje słowa prezesa Widzewa

Stadion Widzewa (fot. Bartosz Jankowski)

Kiedy Widzew rozegra pierwszy ekstraklasowy mecz na swoim stadionie? „MAKiS sp. z o.o. dołoży wszelkich starań aby inwestycja została przeprowadzona przed rozpoczęciem sezonu” – informuje Miejska Arena Kultura i Sportu.

Mateusz Dróżdż: „Chciałbym dać kibicom ekstraklasę jak najszybciej”

Kibice Widzewa Łódź z niecierpliwością wyczekują pierwszego ekstraklasowego meczu na stadionie przy al. Piłsudskiego. Dlatego też z niepokojem przyjęli informację, według której Widzew miałby rozegrać pierwszy domowy mecz przy al. Piłsudskiego najwcześniej w siódmej kolejce, zaplanowanej na końcówkę sierpnia. Tak wynikało ze słów prezesa klubu, który był gościem programu „Głos Rozsądku”.

Reklama

Chciałbym dać kibicom ekstraklasę jak najszybciej, ale prawdopodobnie pierwsze trzy mecze domowe będziemy mieli wyjazdowe, dlatego że na naszym stadionie będzie wymieniana murawa. Możliwe więc, że sezon rozpoczniemy tylko meczami wyjazdowymi i tak chyba do szóstej kolejki – poinformował Mateusz Dróżdż 

 Przypomnijmy, że sezon PKO Ekstraklasy wystartuje już 15 lipca, a więc piłkarska elita miałaby zawitać na Widzew z niemal 1,5 miesięcznym opóźnieniem. Czy faktycznie tak się stanie?

Reklama

CZYTAJ TAKŻE >>> WYWIAD ŁS! Tomasz Stamirowski: Marzy mi się mecz Widzewa na Stadionie Narodowym

MAKiS: „Zrobimy wszystko, by inwestycja została przeprowadzona przed rozpoczęciem sezonu”

Już wczoraj docierały do nas informacje, że słowa prezesa Widzewa nie odzwierciedlały rzeczywistości. Z naszych informacji wynikało, iż zagrożenia, że na ekstraklasę na stadionie Widzewa będzie trzeba czekać aż do końca sierpnia, nie ma.

Reklama

Dziś potwierdziła to Miejska Arena Kultury i Sportu, która wydała oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

Reklama

„Miejska Arena Kultury i Sportu Sp. z o.o. już od dłuższego czasu wspólnie z Urzędem Miasta Łodzi planuje wymianę murawy na Stadionie Miejskim przy al. Piłsudskiego 138 o czym został również poinformowany klub Widzew Łódź. MAKiS sp. z o.o. dołoży wszelkich starań aby inwestycja została przeprowadzona przed rozpoczęciem sezonu.

Względy formalne, na które składają się m.in. zgody korporacyjne oraz postępowanie przetargowe powodują konieczność uwzględnienia dodatkowego czasu na realizację inwestycji. Może to spowodować ewentualną konieczność rozegrania przez klub Widzew Łódź dwóch pierwszych kolejek sezonu 2022-23 na wyjeździe. Tym samym drużyna mogłaby wrócić na Stadion Miejski przy al. Piłsudskiego 138 na pierwszy mecz rozgrywany w 3. kolejce, który wypada w dniach 30 – 31 lipca 2022 roku.”

CZYTAJ TAKŻE >>> Delegat UEFA wizytował stadion Widzewa. „Miło usłyszeć słowa pochwały”

Reklama

Czy nie można było wymienić murawy wcześniej?

Okazuje się, że nie, bo kalendarz wydarzeń na piłkarskich obiektach zarządzanych przez MAKiS jest bardzo napięty.

W połowie czerwca przy al. Piłsudskiego odbędzie się finał Wojewódzkiego Pucharu Polski, w którym rezerwy Widzewa zagrają z RKS-em Radomsko.

Ważną kwestią są też mecze międzypaństwowe, które odbędą się w Łodzi. Przypomnijmy, że na stadionie przy al. Unii Lubelskiej rozegrane zostają trzy spotkania:
– Polska U21 vs Niemcy U21,
– Ukraina vs Armenia,
– Ukraina vs Irlandia.

Reklama

 – Jeżeli Ukraińcy rozegrają swoje mecze w Łodzi to będą trenowali na stadionie Widzewa – zapowiadał już jakiś czas temu Adam Kaźmierczak, wiceprezes PZPN.

Swój trening na Widzewie odbędzie także reprezentacje Armenii. Dlatego murawę można będzie najwcześniej wymienić na przełomie czerwca i lipca.

CZYTAJ TAKŻE >>> Wymiana murawy w Sercu Łodzi. Co z meczami Widzewa w ekstraklasie?

Reklama

Piłka nożna

Widzew Łódź

Komentowanie zablokowane

Reklama