Reklama
Reklama

Wynik lepszy niż gra. Oceny piłkarzy ŁKS-u po meczu z Puszczą

Czas 2 min czytania
Wynik lepszy niż gra. Oceny piłkarzy ŁKS-u po meczu z Puszczą

fot. Marian Zubrzycki

Losy meczu ŁKS-u uratowali zmiennicy i błędy Ivana Hladika. Tym razem ełkaesiacy wrócili do Łodzi z trzema punktami, ale bez poprawy gry będzie im trudno o regularne punktowanie w następnych kolejkach.

Reklama

Marek Kozioł – 4

Zachował czyste konto, bronił pewnie, dobrze wywiązywał się ze swoich zadań.

Mateusz Bąkowicz – 3-

Nie zawiódł, choć nie był to w jego wykonaniu mecz na miarę starcia z GKS-em Tychy, po którym zewsząd zbierał pochwały.

Reklama

Nacho Monsalve

Zszedł z boiska z powodu urazu już w dziewiątej minucie. Grał za krótko, by go ocenić.

Maciej Dąbrowski – 2+

Stoperzy ŁKS-u – zarówno Dąbrowski, jak i Marciniak – pozwalali dziś rywalom na zbyt wiele, pod bramką Marka Kozioła zdecydowanie zbyt często robiło się nerwowo.

Adam Marciniak – 2+

Tym razem miał zagrać nie na pozycji stopera, lecz na lewej obronie, ale szybka kontuzja Nacho Monsalve błyskawicznie przekreśliła plan Kibu Vicuñi. W 18. minucie groźnie uderzał głową i był to pierwszy celny strzał ŁKS-u. Co do gry w defensywie, można odnieść do niego podobne słowa, co w przypadku Dąbrowskiego.

Reklama

Maksymilian Rozwandowicz – 3+

Do 89. minuty jego występ był bardzo dyskretny, ale w kluczowym momencie spotkania znakomicie wywiązał się ze swoich obowiązków i uniósł presję, jak na kapitana przystało – stanął przed piłką ustawioną na jedenastym metrze i pewnie, z wielkim spokojem uderzył w lewy róg bramki, dzięki czemu pokonał Gabriela Kobylaka.

Pirulo – 2

Był dziś cieniem najlepszego piłkarza Fortuna 1 Ligi sezonu 2020/2021. W jego grze było sporo błędów, strat, niedokładności. To nie jest dobry start sezonu dla hiszpańskiego skrzydłowego.

Michał Trąbka – 3-

W środku pola ŁKS-u brakowało dziś lidera, piłkarza, który wziąłby na siebie odpowiedzialność za prowadzenie gry. Bardzo odczuwalny był brak Antonio Domingueza i Trąbka także nie potrafił przyczynić się do choć częściowego wypełnienia tej luki.

Reklama

Maciej Wolski – 3-

Zagrał dziś na skrzydle, rzadko oglądaliśmy go ostatnio w tej części boiska. Nie zachwycił, został zmieniony w końcówce.

Stipe Jurić 2+

Bardzo przeciętny mecz urodzonego w Bośni Chorwata. Dochodził do niewielu sytuacji, a tych, które miał nie potrafił zamienić na bramkę.

Javi Moreno – 2+

Nie grał dziś na miarę swoich możliwości i oczekiwań kibiców. Wielokrotnie można było odnieść wrażenie, że męczy się na boisku.

Reklama

Bartosz Szeliga – 2+

Wszedł w miejsce kontuzjowanego Nacho i zajął miejsce na lewej obronie. Nie potrafił jednak dobrze wprowadzić się w mecz, w pierwszej połowie to właśnie tą stroną boiska przechodziła większość ataków Puszczy.

Piotr Janczukowicz – 3

Krótki epizod, występ bez fajerwerków.

Jakub Tosik – 3-

Wszedł w końcówce, powalczył w środku pola, nie miał zbyt wielu okazji, by wyróżnić się ani na plus, ani na minus.

Reklama

Piotr Gryszkiewicz – 4

On i Klimczak z nawiązką wypełnili zadania zmienników. Weszli z ławki, rozruszali lewe skrzydło ŁKS-u, przeprowadzili w tym sektorze boiska dwie akcje, a akcja numer trzy przyniosła bramkę.

Adrian Klimczak – 4

Jak wyżej, czyli dobrze.

Reklama

Piłka nożna

ŁKS Łódź

Dodaj komentarz

Reklama