Reklama
Reklama
Reklama

Z deszczu w ulewę? Pogoda nie sprzyja ŁKS-owi

Czas < 1 min czytania
Z deszczu w ulewę? Pogoda nie sprzyja ŁKS-owi

ŁKS w Side w 2021 roku. Fot. ŁKS

Podczas zgrupowania w Side ŁKS nie będzie mógł liczyć na sprzyjającą pogodę.

Reklama

ŁKS już w piątek wyleci na zgrupowanie do tureckiego Side. Szkoleniowcy podkreślali, że podczas obozu najważniejsze będą naturalne, trawiaste boiska i dobra pogoda. Dzięki nim ełkesiacy będą mogli przygotowywać się do rundy rewanżowej w warunkach zbliżonych do tych, jakie panują w Polsce wiosną. Do tej pory drużyna musiała trenować na boisku hybrydowym i pod balonem.

W pierwszych tygodniach przygotowań trenerzy postawili na pracę nad motoryką, a zajęcia z piłką były dodatkiem. W Turcji zamierzają skupić się na taktyce. Niestety, plany może pokrzyżować jeden z najmniej przewidywalnych czynników, czyli pogoda. Przez śnieżyce sparaliżowany jest Stambuł, ale nie tym ełkaesiacy powinni się przejmować. Według portalu weather.com od 30 stycznia do 8 lutego, w Side będą padały ulewne deszcze.

Reklama

O tym, że tureckie boiska nie najlepiej radzą sobie z wodą, ełkaesiacy przekonali się 30 stycznia 2021 roku, kiedy po pierwszej połowie rozgrywanego w strugach deszczu sparingu z serbską FK Indiją, gra została przerwana z powodu złego stanu murawy.

ŁKS rozegra w Side trzy sparingi:

31 stycznia – czarnogórski FK Rudar (Pljevlja)
5 lutego – kazachski FK Atyrau
9 lutego – ukraińska Worskła Połtawa

Reklama

Piłka nożna

ŁKS Łódź

Dodaj komentarz

Reklama