Reklama
Reklama
Reklama

Siatkarki ŁKS-u Commercecon i Grot Budowlanych w kadrze na MŚ!

Czas < 1 min czytania
Siatkarki ŁKS-u Commercecon i Grot Budowlanych w kadrze na MŚ!

Klaudia Alagierska-Szczepaniak to jedna z siatkarek powołanych przez Stefano Lavariniego na mistrzostwa świata, fot. Marian Zubrzycki

Trener Stefano Lavarini podał nazwiska czternastu siatkarek, które znalazły się w składzie reprezentacji Polski na tegoroczne mistrzostwa świata. Znalazły się wśród nich łącznie cztery siatkarki występujące na co dzień w łódzkich klubach.

Najbardziej łódzka jest obsada środka reprezentacyjnego bloku: spośród czterech powołanych środkowych dwie – Klaudia Alagierska-Szczepaniak i Kamila Witkowska – grają na co dzień w ŁKS-ie Commercecon. W oczach włoskiego trenera uznanie zdobyła też zawodniczka związana z oboma łódzkimi drużynami: grająca w dwóch ostatnich sezonach dla Grot Budowlanych, a latem pozyskana przez ŁKS Commercecon Zuzanna Górecka. Jedyną obecną zawodniczką KSB w składzie wybranym przez Lavariniego jest przyjmująca Monika Fedusio.

Reklama

Na tym jednak nie koniec łódzkich akcentów w reprezentacji – kibice z naszego miasta zobaczą w biało-czerwonych koszulkach więcej znajomych twarzy: występujące w przeszłości w drużynie Grot Budowlanych Marię Stenzel oraz Agnieszkę Korneluk (Kąkolewską) oraz grającą niegdyś w zespole „Łódzkich Wiewiór” Monikę Gałkowską (Bociek).

Reprezentacja Polski zagra w Łodzi?

Drużyna Stefano Lavariniego rozpocznie turniej już za trzy dni, od starcia z Chorwacją w holenderskim Arnhem. Następnie biało-czerwone przeniosą się do Gdańska, gdzie zmierzą się kolejno z Tajlandią (27.09), Koreą Południową (28.09), Dominikaną (29.09) i Turcją (1.10). Jeśli uda im się wyjść z tej grupy, mecze kolejnej fazy turnieju będą rozgrywać w łódzkiej Atlas Arenie.

Reklama

Siatkówka

Grot BudowlaniKamila WitkowskaKlaudia Alagierska-SzczepaniakŁKS Commercecon ŁódźMonika FedusioZuzanna Górecka

Komentowanie zablokowane

Reklama