Reklama
Reklama
Reklama

Zagraniczny zaciąg na testach w Widzewie. Belg z Białki Tatrzańskiej i Portugalczyk z Norwegii

Czas < 1 min czytania
Zagraniczny zaciąg na testach w Widzewie. Belg z Białki Tatrzańskiej i Portugalczyk z Norwegii

LODZ. 07.01.2021 FORTUNA I LIGA. PIERWSZY TRENING DRUZYNY WIDZEWA ROZPOCZYNAJACY PRZYGOTOWANIA DO RUNDY WIOSENNEJ SEZONU 2020/2021 N/Z FOT. MARIAN ZUBRZYCKI

Trwa kolejny tydzień przygotowań piłkarzy Widzewa do rundy wiosennej sezonu 2020/2021. We wtorkowych zajęciach udział weźmie pięciu testowanych piłkarzy.

Reklama

W poniedziałek 18 stycznia informowaliśmy o trzech zawodnikach, którzy byli sprawdzani pod kątem przydatności do gry w pierwszym zespole Widzewa. We wtorek do drużyny miało dołączyć dwóch kolejnych piłkarzy. Tak też się stało.

Trzeba jednak przyznać, że personalia piłkarzy, którzy od wtorku będą trenować pod okiem trenera Dobiego, są dość zaskakujące. Spodziewaliśmy się raczej młodych piłkarzy z Akademii Widzewa lub polskich klubów z niższych lig. 

Reklama

Widzew testuje Belga z Białki Tatrzańskiej i Portugalczyka z Norwegii

Tymczasem na Łodziance zameldują się dziś: 25-letni Portugalczyk – Edgar Jorge Silva Morais oraz 22-letni Belg – Thoma Frick. Pierwszy z nich w ostatnim czasie był zawodnikiem norweskiego Nybergsund IL-Trysil. Natomiast Frick jest piłkarzem Watry Białka Tatrzańska.

Dlaczego właśnie tacy zawodnicy pojawili się na treningu łódzkiego beniaminka Fortuna 1 Ligi?

Portugalczyka wypatrzyliśmy w jednym z meczów testowych pod koniec 2020 roku. Podjęliśmy decyzję o tym, że chcielibyśmy zobaczyć go w treningu, by dokonać końcowej oceny pod kątem ewentualnej przydatności do naszej drużyny – mówi na łamach widzew.com Tomasz Wichniarek, szef skautów Widzewa Łódź. – Belg otrzymał pozytywną rekomendację od skautów, dlatego również przyjrzymy mu się na miejscu w Łodzi – dodał Wichniarek. 

Reklama

Czas pokaże, jak pracę skautów oceni sztab szkoleniowy pierwszej drużyny i czy któryś z nowych piłkarzy na dłużej zadomowi się w czerwono-biało-czerwonych barwach.

Komplet testowanych na najbliższych treningach uzupełnią zawodnicy, którzy dołączyli do drużyny trenera Enkeleida Dobiego w poniedziałek. To bramkarz Michał Leszczyński (Concordia Elbląg), pomocnik Konrad Handzlik (Warta Poznań) oraz 1obrońca Artemijus Tutyskinas (Escola Varsovia). Więcej o wspomnianej trójce pisaliśmy TUTAJ

fot. Marian Zubrzycki

Reklama

Piłka nożna

Widzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama