Reklama
Reklama

Widzew. Testowania ciąg dalszy

Czas < 1 min czytania
Widzew. Testowania ciąg dalszy

Piłkarze Widzewa rozpoczęli w poniedziałek kolejny mikrocykl treningowy. Jak się dowiedzieliśmy, w tym tygodniu na zajęciach łódzkiej drużyny może pojawić się nawet 5 testowanych zawodników.

Reklama

Pierwsza grupa juz po testach

W poprzednim tygodniu z pierwszych zespołem Widzewa trenowało czterech młodych piłkarzy: Bartosz Guzdek, Igor Drapiński, Mateusz Malec i Dawid Owczarek. Wszyscy dostali szansę zaprezentowania swoich umiejętności w meczu kontrolnym z Elaną Toruń. 

Po spotkaniu Guzdek i Drapiński wrócili do swoich klubów, natomiast Malec i Owczarek ponownie trenują w strukturach Akademii Widzewa.

Reklama

Brak wspomnianych piłkarzy na treningach w obecnym tygodniu nie oznacza jednak, że ich przygoda z pierwszym zespołem zakończyła się na dobre. Jak się dowiedzieliśmy, decyzja o przydatności poszczególnych  testowanych zawodników zapadnie dopiero po sprawdzeniu większej liczby graczy.

Nowy tydzień – nowi testowani w Widzewie

W tym tygodniu na treningach Widzewa może pojawić się nawet 5 testowanych zawodników. W poniedziałek podczas popołudniowego treningu na murawie pojawiło się trzech takich piłkarzy.

Pierwszym z nich jest bramkarz Michał Leszczyński, który w rundzie jesiennej grał w trzecioligowej Concordii Elbląg. Ten 27-letni zawodnik już latem ubiegłego roku trenował z zespołem Widzewa i zagrał w barwach łódzkiej drużyny w drugiej połowie sparingu z GKS-em Tychy. 

Reklama

Na testach w zespole trenera Enkeleida Dobiego pojawi się też Konrad Handzlik. 22-letni środkowy pomocnik jesienią występował w Warcie Poznań, w której barwach zagrał 3 razy w meczach ekstraklasy. 

Kolejnym testowanym zawodnikiem jest 17-letni Artemijus Tutyskinas. To środkowy obrońca grający w klubie Escola Varsovia. W rundzie jesiennej obecnego sezonu Litwin zaliczył 17 pełnych meczów w Centralnej Lidze Juniorów. Na swoim koncie ma też 10 występów w reprezentacji Litwy U-17.

Kolejni dwaj zawodnicy mają pojawić się w Łodzi we wtorek. Dzień później Widzew rozegra drugi zimowy sparing na Łodziance, tym razem z Pogonią Grodzisk Mazowiecki.

Reklama

fot. Marian Zubrzycki

Piłka nożna

Widzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama