Reklama
Reklama

ZDANIEM KIBICÓW: Widzew i ŁKS bez napastnika. Najlepsi Hanousek i Dąbrowski

Czas < 1 min czytania
ZDANIEM KIBICÓW: Widzew i ŁKS bez napastnika. Najlepsi Hanousek i Dąbrowski

Marek Hanousek, Widzew Fot. Marian Zubrzycki

Marek Hanousek w Widzewie i Maciej Dąbrowski w ŁKS-ie – to zdaniem kibiców najlepsi piłkarze swoich drużyn minionego sezonu. Wyniki sond Łódzkiego Sportu potwierdziły, że obie łódzkie drużyny musiały rywalizować w Fortuna 1 Lidze bez napastnika z prawdziwego zdarzenia.

Wśród w sumie ośmiu piłkarzy, na których można było oddawać swoje głosy nie znalazł się żaden etatowy napastnik. Bo chociaż Barłomiej Pawłowski z Widzewa występował na szpicy w ostatnich meczach, to jednak do zespołu przychodził bardziej w roli pomocnika, który, z konieczności, został przekwalifikowany na snajpera.

Reklama

Jego umiejętności i doświadczenie pozwoliły mu spisywać się na tej pozycji wyśmienicie, co nie zmienia faktu, że to nie jest rasowy napastnik.

CZYTAJ TAKŻE >>> Kilka tysięcy kibiców na stadionie Widzewa?

Reklama

Widzew. Bezdyskusyjny bohater z Czech

Kibice Widzewa, którzy wzięli udział w naszej sondzie, nie mieli wątpliwości, który z zawodników zasłużył na miano najlepszego widzewiaka minionego sezonu. Marek Hanousek uzyskał prawie 80% z 301 głosów i wcale nas to nie zdziwiło. O tym dlaczego, pisaliśmy TUTAJ.

Doceniony został także Dominik Kun, który uzyskał 11% głosów. Trzecie i czwarte miejsce zajęli odpowiednio Bartłomiej Pawłowski i Jakub Wrąbel.

Reklama

ŁKS. Pirulo już nie jest najlepszy

Przez długi czas to Hiszpan był uznawany za najlepszego piłkarza Łódzkiego Klubu Sportowego, ale jego „panowanie” właśnie dobiegło końca. Zdaniem głosujących kibiców najlepszym zawodnikiem ŁKS-u w sezonie 2022/2023 został Maciej Dąbrowski, czyli lider obrony biało-czerwono-białych, który otrzymał prawie 50% głosów. Chociaż i jemu zdarzały się błędy (jak chociażby w meczu z Arką), to i tak Dąbrowski był najsolidniejszym zawodnikiem w zespole z al. Unii.

W naszym głosowaniu Pirulo zajął drugie miejsce (26,8%), a trzecie Marek Kozioł (15%). Stawkę zamyka Oskar Koprowski (10%). W przypadku ŁKS-u warto jeszcze podkreślić, że aż trzech z czterech najlepszych piłkarzy w sezonie 2022/2023 gra w formacji defensywnej.

To kolejny dowód słabości ŁKS-u w ofensywie, a przecież przed sezonem wyglądało to naprawdę nieźle. Niestety tacy piłkarze jak Ricardinho, Corral, Jurić, Moreno, Janczukowicz czy Trąbka kompletnie zawiedli.

Reklama

CZYTAJ TAKŻE >>> WYWIAD ŁS! TME SMS Łódź mistrzem Polski. „U nas bardzo ważne są wychowanki”

Reklama

Piłka nożna

ŁKS ŁódźWidzew Łódź

1 Komentarz

  • Dąbrowski, był najlepszym zawodnikiem ŁKS, nie tylko w minionym sezonie, ale od momentu przyjścia do klubu. Był okres kiedy musiał grać w obronie (defensywie), zespołu sam, bo jego koledzy robili tylko dobre wrażenie, grając na wszelki wypadek. Kto jak kto, ale właśnie on miał pełne prawo stwierdzić – mam tego dość – jak długo tak można. Teraz trzeba zrobić wszystko co możliwe, by nie opuszczał ŁKS-u.

Dodaj komentarz

Reklama