Reklama
Reklama
Reklama

Zmiana w Koronie Kielce. Maciej Bartoszek nowym trenerem

Czas < 1 min czytania
Zmiana w Koronie Kielce. Maciej Bartoszek nowym trenerem

W poniedziałkowym spotkaniu 25. kolejki ekstraklasy Korona – ŁKS Łódź zespół gospodarzy poprowadzi nowy szkoleniowiec. Mirosława Smyłę zastąpił Maciej Bartoszek.

Reklama

W Koronie Bartoszek pracował w sezonie 2016/17, prowadząc zespół w 22 spotkaniach. 42-latek na stanowisku pierwszego trenera Korony zastąpi Mirosława Smyłę, który żółto-czerwonych prowadził od września 2019 roku. Pod jego wodzą zespół rozegrał 17 ligowych spotkań. Kielczanie zajmują obecnie przedostatnią pozycję w tabeli, ze stratą siedmiu punktów do miejsca gwarantującego utrzymanie.

– Wiem, że biorę na siebie ogromny ciężar, ale dźwigamy go teraz my wszyscy. Dołączam po prostu do grupy fajnych ludzi i myślę, że razem to dźwigniemy – powiedział na konferencji Bartoszek.

Reklama

Szkoleniowiec poprowadzi zespół w poniedziałkowym meczu z ŁKS. – Powiem szczerze, że przyjdzie nam się zmierzyć z drużyną, która obecnie gra w ekstraklasie jedną z lepszych piłek. Czeka nas trudne wyzwanie, dlatego przede wszystkim chciałbym, żeby już od pierwszego meczu zespół wyglądał trochę inaczej i zaczął jak najszybciej punktować. Myślę, że cel jest jasny, zebrać jak najwięcej punktów w rundzie zasadniczej, a później maja zrobić wszystko, żeby utrzymać Koronę w ekstraklasie. Czy mam pomysł na mecz z ŁKS? Jakieś przemyślenia w głowie są, aczkolwiek mogą one ulec korektom po tym, co zobaczę na treningu – stwierdził Bartoszek.

Fot. Korona Kielce

Reklama

Piłka nożna

ŁKS ŁódźMaciej Bartoszek

Dodaj komentarz

Reklama