Reklama
Reklama

Zobacz postępy na budowie stadionu ŁKS-u! [GALERIA]

Czas 3 min czytania
Zobacz postępy na budowie stadionu ŁKS-u! [GALERIA]

fot. ŁKS Łódź

Na placu budowy stadionu ŁKS-u praca wre. W oczach rośnie biurowiec zlokalizowany w trybunie północnej.

Reklama

W ostatnim miesiącu ekipie budowlanej udało się wykonać strop na poziomie parteru w biurowcu oraz część stropu następnej kondygnacji. Rozpoczęto także montaż poliwęglanowych elementów pokrycia dachu. Marek Rosa, kierownik kontraktu z firmy MIRBUD wyjaśnił przed kamerami ŁKS TV dlaczego kolejne elementy montowane są w nietypowej kolejności. – Najpierw zamontowaliśmy wszystkie powtarzalne elementy tej membrany, a teraz rozpoczęliśmy pracę w narożniku, gdzie każde pole jest inne – tłumaczył.

Drzewa zostają na swoim miejscu

Rosa opowiedział także o tym, jak po zakończeniu budowy będzie prezentować się otoczenie stadionu od strony al. Unii. –Istniejące ogrodzenie zostanie zdemontowane. Stadion jest zaprojektowany tak, żeby była to przestrzeń otwarta, z możliwością swobodnego dostępu do powierzchni komercyjnych, sklepu kibiców, muzeum czy pubu. W ramach budowy stadionu nie jest planowana wycinka drzew rosnących od strony al. Unii. Z tego, co wiem zagospodarowanie tego terenu jest przewidziane w przyszłości, gdy ulica będzie rozbudowywana – wyjaśnił kierownik kontraktu.

Reklama

Stadion jest zaprojektowany tak, żeby była to przestrzeń otwarta

Krzesełka w produkcji

Rosa zdradził, że rozpoczęła się już produkcja krzesełek i wygrodzeń, które mają zostać zamontowane na stadionie, a także że z przedstawicielami kibiców uzgadniane są obecnie ostatnie szczegóły dotyczące lokalizacji i wyglądu gniazda do prowadzenia dopingu. -Czekamy też na ostateczne ustalenie logotypu, nazwy stadionu i kolorystyki krzesełek – dodał.

Pracowity maj

W najbliższych tygodniach ekipa budowlana będzie kontynuować prace związane z powstaniem biurowca. Montowane będą też w dalszym ciągu membranowe, blaszane i poliwęglanowe elementy pokrycia dachu, a także instalacje elektryczne czy teletechniczne. Rozpocznie się także montaż stolarki aluminiowej.

Reklama

Poniżej prezentujemy najświeższe zdjęcia z placu budowy:

fot. ŁKS Łódź
fot. ŁKS Łódź
fot. ŁKS Łódź
fot. ŁKS Łódź
fot. ŁKS Łódź
fot. ŁKS Łódź
fot. ŁKS Łódź
fot. ŁKS Łódź
fot. ŁKS Łódź
fot. ŁKS Łódź

Reklama

Piłka nożna

ŁKS Łódźstadion łks

Dodaj komentarz

Reklama