Reklama
Reklama
Reklama

Żużlowcy na tor. O co Orzeł powalczy w tym sezonie?

Czas < 1 min czytania
Żużlowcy na tor. O co Orzeł powalczy w tym sezonie?

Żużlowcy Orzeł Łódź (fot. marian Zubrzycki)

Żużlowcy Orła Łódź w końcu spotkali się na wspólnym treningu zorganizowanym na torze przy ul. 6 Sierpnia w Łodzi. Trener łódzkiej zespołu przyznał podczas spotkania z mediami, że głównym celem na najbliższy sezon będzie punktowanie na własnym stadionie.

Reklama

Ekipa Orła w tym sezonie została oparta o doświadczonych polskich zawodników, którzy mają za zadanie pokazać się z jak najlepszej strony i poprowadzić łódzką drużynę do zwycięstw. 

W klubie zdają sobie jednak sprawę, że w tym roku eWinner 1 Liga będzie bardzo mocna, dlatego nie usłyszymy zapowiedzi walki o awans. 

Reklama

– My w tym roku mamy jechać po to, by sprawiać niespodzianki. Chcemy pokazać wszystkim, że żużel w Łodzi istnieje i ma potencjał – powiedział główny sponsor Orła Łódź, Witold Skrzydlewski.

– Zaczynamy dzisiaj pierwszy oficjalny trening. Do tej pory prowadziliśmy zajęcia indywidualne głównie z młodzieżowcami. To będzie sezon, w którym będziemy chcieli sprawić jak najwięcej niespodzianek. Głównym celem jest odczarowanie łódzkiej Moto Areny. Chcemy, by to od nas zależało to, jak będą przebiegać zawody na naszym obiekcie – skomentował trener Orła, Adam Skórnicki. 

Pomóc w osiągnięciu tego celu na nowy zawodnik. Do zespołu dołączył bowiem junior – Mateusz Dul, który ma podnieść poziom rywalizacji wśród młodych żużlowców Orła. Dul jest wychowankiem Sparty Wrocław, a ostatnio występował w Kolejarzu Opole. 

Reklama

– Nie stawiamy sobie też celu minimum, aczkolwiek wiadomo, że głupio byłoby zlecieć z ligi. Tak jak wspominałem, naszym priorytetem jest to, żebyśmy kontrolowali spotkania u siebie. Nie musimy ich od razu wygrywać, ale ważne, byśmy potrafili wykorzystać naszą nawierzchnię po dziesiątym wyścigu – zakończył trener Skórnicki.

fot. Marian Zubrzycki

Reklama

Żużel

Orzeł Łódź

Dodaj komentarz

Reklama