Zwycięski „debiut” Maška – ŁKS Commercecon lepszy od Radomki!

fot. Marian Zubrzycki

Reklama

Czas 2 min czytania

Michal Mašek zaliczył udany debiut w doskonale znanej mu roli pierwszego trenera ŁKS-u Commercecon. W pierwszym po półtorarocznej przerwie meczu, w którym Słowak zasiadł na ławce trenerskiej łódzkiego klubu ełkaesianki pokonały 3:1 E.LECLERC MOYA Radomkę Radom.

Pierwszy set czwartkowego starcia był dla ŁKS-u Commercecon kompletnie nieudany. Radomianki szybko wypracowały sobie sporą przewagę, która przy stanie 15:6 osiągnęła dziewięciopunktowe rozmiary. Mašek próbował ratować sytuacje, prosząc o czas i wprowadzając na parkiet nowe zawodniczki, jednak na niewiele się to zdało. Gospodynie były w tej partii nie do zatrzymania i zwyciężyły z zaskakująco dużą, ośmiopunktową przewagą.

Reklama

W początkowej części drugiej partii walka pomiędzy oboma zespołami była niezwykle wyrównana. Wkrótce na prowadzenie wysforowały się gospodynie, które po udanym ataku Justyny Łukasik prowadziły nawet czterema punktami (18:14, później także 22:18). W końcówce Łódzkie Wiewióry wskoczyły jednak na najwyższe obroty. Najpierw doprowadziły do remisu przy stanie 23:23, a potem zwyciężyły w walce nerwów w grze na przewagi i to one okazały się zwyciężczyniami drugiego seta (26:24).

W trzecim secie sympatycy biało-czerwono-białych mogli odetchnąć z ulgą. ŁKS Commercecon wrócił do gry na właściwym sobie poziomie. Początkowo gospodynie starały się prowadzić z łodziankami wyrównaną walkę, jednak te już wkrótce pozostawiły je daleko w tyle dzięki fenomenalnej serii siedmiu punktów zdobytych z rzędu (od 10:7 do 17:7). Znacząco przyczyniła się do tego skuteczna Katarzyna Zaroślińska-Król. Trzecia partia skończyła się rezultatem 25:17.

Reklama

Dzięki skutecznemu wykończeniu akcji przez Justynę Łukasik radomianki zdobyły pierwszy punkt czwartej partii meczu, jednak były to dla nich jedynie miłe złego początki. Objęły prowadzenie jeszcze tylko chwilę później, przy stanie 2:1, a potem mogły już jedynie oglądać plecy przyjezdnych. ŁKS Commercecon pewnie doprowadził do sześciopunktowego zwycięstwa, w czym wydatnie pomogły mu błędy własne ekipy Riccardo Marchesiego. MVP spotkania została wybrana kapitan ŁKS-u Commercecon, Katarzyna Zaroślińska-Król.

E.LECLERC MOYA Radomka Radom – ŁKS Commercecon Łódź 1:3 (25:17, 24:26, 17:25, 19:25)

Reklama

Fot. Marian Zubrzycki  

Siatkówka

ŁKS Commercecon Łódź

Reklama

Dodaj komentarz