Reklama
Reklama
Reklama

Zwycięski koniec roku ŁKS-u Commercecon!

Czas < 1 min czytania
Zwycięski koniec roku ŁKS-u Commercecon!

LODZ. 30.11.2020 SIATKOWKA KOBIET. TAURON LIGA. LKS COMMERCECON LODZ - ENEA PTPS PILA N/Z ALEKSANDRA WOJCIK, NADJA NINKOVIC, ALEKSANDRA PASZNIK FOT. MARIAN ZUBRZYCKI/400MM.PL

Podopieczne Michala Maška zamknęły rok 2020 zwycięstwem. Łodzianki pokonały bez większych problemów Energę MKS Kalisz i dopisały sobie w ligowej tabeli kolejne trzy punkty.

Reklama

Ełkaesianki już od pierwszych akcji poniedziałkowego spotkania nie pozostawiły rywalkom złudzeń co do tego, kto będzie dominował na parkiecie. Zaliczyły fenomenalną serię dwunastu punktów zdobytych z rzędu, a w pierwszych osiemnastu wymianach meczu pozwoliły rywalkom na zdobycie jedynie dwóch oczek. W końcówce seta siatkarkom Jacka Pasińskiego udało się wygrać jeszcze kilka akcji, ale nie zmieniło to tego, że rozmiary zwycięstwa ełkaesianek były imponujące (25:12).

W drugiej partii walka była nieco bardziej wyrównana – dwukrotnie (przy stanie 11:10 i 13:12) kaliszankom udało się nawet zmniejszyć stratę do przyjezdnych do jednego punktu. Pomimo walecznej postawy przyjezdnych ełkaesianki nie wypuściły jednak prowadzenia z rąk choćby na chwilę. Seta zakończył skuteczny atak Aleksandry Wójcik, po którym biało-czerwono-białe mogły cieszyć się ze zwycięstwa jedenastoma punktami.

Reklama

Jednostronny obraz gry nie uległ zmianie także i w ostatniej partii. Dzięki wysokiej skuteczności w ataku Łódzkie Wiewióry szybko zbudowały bezpieczną przewagę nad rywalkami. Dwukrotnie topniała ona wprawdzie do jednego punktu (7:6, 14:15), ale, jak miało się szybko okazać, był to efekt jedynie chwilowej dekoncentracji łodzianek. W końcówce siatkarki Michala Maška ponownie odnalazły odpowiedni rytm gry. Nie pozwoliły kaliszankom złapać wiatru w żagle i po dotknięciu siatki przez byłą ełkaesiankę Monikę Gałkowską (de domo Bociek) zwyciężyły z sześciopunktową przewagą.

MVP spotkania została wybrana Katarzyna Zaroślińska-Król. Kapitan ŁKS-u Commercecon zdobyła w całym spotkaniu dwadzieścia dwa punkty (w tym jeden dzięki asowi serwisowemu). Osiągnęła także najwyższą skuteczność w ataku spośród wszystkich zawodniczek rywalizujących we wczorajszym meczu – 61% (nie liczymy Karoliny Bednarek, która mogła pochwalić się stuprocentową skutecznością dzięki skutecznemu wykończeniu jednej akcji). Skrót poniedziałkowego spotkania można obejrzeć TUTAJ.

Energa MKS Kalisz – ŁKS Commercecon Łódź 0:3 (12:25, 14:25, 19:25)

Reklama

fot. Marian Zubrzycki

Siatkówka

ŁKS Commercecon Łódź

Dodaj komentarz

Reklama