Reklama
Reklama

Zwycięstwa, awanse, play-offy, czyli ciekawy koniec roku w Akademii Widzewa

Czas 2 min czytania
Zwycięstwa, awanse, play-offy, czyli ciekawy koniec roku w Akademii Widzewa

Akademia Widzewa / Fot. Martyna Kowalska, widzew.com

Udane występy młodych widzewiaków dają nadzieję na udział dwóch zespołów Widzewa w wiosennych rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów. Zadyszkę złapały za to rezerwy czerwono-biało-czerwonych.

Reklama

Mimo dramatycznej jeszcze dwa tygodnie temu sytuacji Widzewa U17, drużyna ta ma szansę utrzymać się w Centralnej Lidze Juniorów. Blisko wdrapania się na ten poziom w swojej kategorii wiekowej (U15) są z kolei trampkarze klubu z al. Piłsudskiego 138, którzy wygrali swoją ligę regionalną. Bezkonkurencyjni w województwie okazali się też ich rok młodsi koledzy, ale oni niestety nie mają gdzie awansować… Po serii dobrych i bardzo dobrych występów porażkę zanotowały widzewskie rezerwy, których marsz w górę tabeli boleśnie zastopował RKS Radomsko.

IV Liga

Reklama

14.11.2021 r., Widzew II Łódź – RKS Radomsko 0:1

W obliczu straty kolejnych punktów przez zdecydowanego lidera rozgrywek – Wartę Sieradz (remis z Orkanem Buczek), za jej plecami robi się coraz ciekawiej. Szansy na skrócenie dystansu nie wykorzystała druga drużyna Widzewa, która przegrała u siebie z RKS-em Radomsko, co pozwoliło gościom wskoczyć na trzecie miejsce w stawce, spychając jednocześnie łodzian na piątą lokatę. Rezerwy Widzewa po 16 kolejkach do Warty tracą 10 punktów (TABELA ROZGRYWEK).

Reklama

U19: Pierwsza liga wojewódzka (junior A1)

Reklama

13.11.2021 r., ŁKS Łódź – Widzew Łódź 0:1

Zwycięstwem w ostatnim meczu rozgrywek juniorzy starsi Widzewa przypieczętowali awans do ligi makroregionalej i wygranie ligi wojewódzkiej. Zespół Jakuba Grzeszczakowskiego dokonał tego w dobrym stylu, pokonując na wyjeździe derbowego rywala – ŁKS Łódź (WIĘCEJ).

U17: Centralna Liga Juniorów (junior młodszy B1)

Reklama

13.11.2021 r., Widzew Łódź – Legia Warszawa 2:0

Znakomicie spisali się grający z nożem na gardle juniorzy młodsi Widzewa. Jedyny zespół klubowej akademii występujący na poziomie Centralnej Ligi Juniorów walczy rozpaczliwie o utrzymanie, a w sobotę zrobił olbrzymi krok w tym kierunku, pokonując w prestiżowym meczu lidera rozgrywek – Legię Warszawa. W ostatniej kolejce wiele może się jeszcze wydarzyć, ale jeśli Widzew pokona u siebie silną AP Jagiellonię Białystok, nie będzie musiał oglądać się na rywali. Przy mniej korzystnym wyniku losy łodzian znajdą się w rękach innych  (WIĘCEJ).

U16: Pierwsza liga wojewódzka (junior młodszy B2)

Reklama

13.11.2021 r., Pelikan Łowicz – Widzew Łódź 1:1

Młodsza drużyna bloku B Akademii Widzewa zremisowała z Pelikanem Łowicz, co dało jej piąte miejsce na zakończenie rozgrywek, z bilansem 5-4-5 (WIĘCEJ).

U15: Pierwsza liga wojewódzka (trampkarz C1)

Reklama

14.11.2021 r., SAP Andrespolia Wiśniowa Góra – Widzew Łódź 1:3

Widzew pewnie pokonał Andrespolię, a MGUKS Pogoń Zduńska Wola tylko zremisowała z UKS-em SMS-em, dlatego to czerwono-biało-czerwoni wygrali rozgrywki i powalczą w play-offach o Centralną Ligę Juniorów U15! (WIĘCEJ).

U14: Pierwsza liga wojewódzka (trampkarz C2)

Reklama

13.11.2021 r., Widzew Łódź – ŁKS Łódź 2:2

Remisem jesienną rywalizację w lidze wojewódzkiej U14 zakończyli widzewiacy, którzy dzięki temu wynikowi zwyciężyli w całych rozgrywkach. W tej kategorii wiekowej jest to najwyższy szczebel (nie ma możliwości awansu do makroregionu czy CLJ), dlatego po przerwie zimowej Widzew U14 przystąpi do gry w tej samej lidze (WIĘCEJ).

U14: Druga liga wojewódzka (trampkarz C2)

13.11.2021 r., Widzew II Łódź – ŁKS Łódź 7:0

Rezerwy zespołu U14 Widzewa pewnie pokonały swojego odpowiednika z ŁKS-u Łódź i zajmują trzecie miejsce w tabeli drugiej ligi wojewódzkiej. O tym, czy je zachowają, zadecyduje wynik zaległego meczu pomiędzy drugim w stawce UKS-em SMS-em Łódź a czwartym WKS-em 1957 Wieluń, który traci do widzewiaków dwa oczka (WIĘCEJ).

U13: Pierwsza liga wojewódzka (młodzik D1)

13.11.2021 r., Widzew Łódź – ŁKS Łódź 1:1

Piąty w tabeli Widzew zremisował z wyżej notowanym rywalem derbowym i zakończył jesienne rozgrywki na piątym miejscu w lidze wojewódzkiej młodzików (WIĘCEJ).

U13: Łódź, grupa 3 (młodzik D1)

Druga drużyna Widzewa Łódź U13 rundę jesienną skończyła już w miniony weekend (AKTUALNA SYTUACJA W TABELI).

Piłka nożna

Akademia WidzewaPiłka młodzieżowapiłka nożnaWidzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama