Reklama
Reklama

Andrzej Michalczuk spotka się z kibicami Widzewa

Czas 2 min czytania
Andrzej Michalczuk spotka się z kibicami Widzewa

Andrzej Michalczuk na stadionie Widzewa / fot. Martyna Kowalska, widzew.com

W piątek 1 kwietnia Muzeum Widzewa Łódź gościć będzie Andrzeja Michalczuka – zdobywcę dwóch tytułów mistrza kraju, który reprezentował klub w elitarnych rozgrywkach Ligi Mistrzów. Spotkanie będzie otwarte dla kibiców, a wstęp wolny.

Reklama

Z Dynama Kijów do Ligi Mistrzów z Widzewem

Andrzej Michalczuk to wychowanek wielkiego Dynama Kijów, który z Widzewem związał się na początku lat 90-tych poprzedniego wieku i reprezentował jego barwy przez 10 lat. To była druga najlepsza w historii klubu dekada, w której łodzianie sięgnęli po dwa mistrzostwa Polski i awansowali do Ligi Mistrzów w formacie, w którym występowało w niej tylko 16 mistrzów najsilniejszych krajowych lig europejskich. Widzew przebijał się do tego grona przez pasjonujący dwumecz kwalifikacyjny z Broendby IF.

CZYTAJ TEŻ: LEGENDA WIDZEWA APELUJE O POMOC DLA UKRAINY

Reklama

Połączył Ukrainę i Polskę

Michalczuk należał do ulubieńców kibiców, za walkę, charakter i zdrowie, które zostawiał na boisku. Wszechstronny zawodnik miłość do fanów i klubu odwzajemniał i nadal odwzajemnia, dlatego po zakończeniu kariery został w Łodzi i większość meczów czerwono-biało-czerwonych ogląda na żywo z trybun stadionu przy Al. Piłsudskiego 138. Głośniej zrobiło się o nim ostatnio, z powodu rosyjskiego ataku militarnego na Ukrainę. Michalczuk jest bowiem Ukraińcem, choć legitymuje się również polskim paszportem, dlatego dla widzewiaków jest wyjątkowym łącznikiem tych dwóch krajów.

Uciszył Łazienkowską, obudzi „Serce Łodzi”

W związku z tym Andrzej Michalczuk został ambasadorem akcji pomocowej Widzewa, na którą składały się zbiórki darów i datków dla Ukrainy. Ale Michalczuk to przede wszystkim piękne wspomnienia sportowe, w tym bramka na 3:2 w doliczonym czasie gry pamiętnego meczu z Legią Warszawa w 1997 roku na Łazienkowskiej, decydująca o tytule mistrza Polski dla Widzewa. I to właśnie historia ma być najważniejszym tematem spotkania, które rozpocznie się w piątek 1 kwietnia o 18:00 w Muzeum Widzewa zlokalizowanym pod trybuną D stadionu przy Al. Piłsudskiego 138.

Reklama

WIDZEW POMAGA. „SERCE ŁODZI” BIJE DLA UKRAINY (WIĘCEJ)

Reklama

Wstęp na spotkanie będzie bezpłatny, ale z uwagi na ograniczone możliwości logistyczne placówki, warto zarezerwować sobie mailowo miejsce (rezerwacje@srtswidzew.pl). Podczas spotkania nabyć będzie można cegiełki fotograficzne. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony będzie na wsparcie Ukrainy.

Piłka nożna

Andrzej Michalczukmuzeum WidzewaWidzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama