Reklama
Reklama
Reklama

Apel dyrektora DOZ Maratonu: „Biegajmy spokojniej, nieco mniej i SAMI”

Czas < 1 min czytania
Apel dyrektora DOZ Maratonu: „Biegajmy spokojniej, nieco mniej i SAMI”

Bieganie (fot. ResproPolska z Pixabay)

Reklama

Jacek Chmiel, dyrektor DOZ Maratonu Łódź, zaapelował do miłośników biegania. Na swoim profilu na Facebooku opublikował wpis, w którym zwrócił się do biegaczy o umiar w treningach.

Reklama

Jak informowaliśmy kilka dni temu, DOZ Maraton Łódź nie odbędzie się w planowanym terminie. Łódzka impreza została przeniesiona na weekend 18-20 września. Dyrektor DOZ Maratonu Łódź postanowił zabrać głos w sprawie treningów biegowych w czasach zarazy. 

– Traktujmy teraz bieganie jako zabieg higieniczny- czyli trenujmy mniej i spokojniej!!! To nie czas na sprawdziany, robienie życiówek podczas sprawdzianów – pisze Jacek Chmiel w swoim poście. 

Reklama

Chmiel przypomina, że zawodnicy szykujący się do zawodów wbrew pozorom nie mają zwiększonej odporności. Wyczynowcy szykujący się do docelowej imprezy celowo unikają kontaktów z bliskimi, nie chodzą do galerii handlowych. To dlatego, że organizm poddany ciężkiemu treningowi jest osłabiony.

W podobnej sytuacji mogą być zawodnicy, którzy szykowali się do przebiegnięcia łódzkiego maratonu, który pierwotnie miał się odbyć już za miesiąc.

Dlatego też warto wziąć sobie do serca apel Jacka Chmiela, który zamieszczamy poniżej.

Reklama
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2788208154581144&set=a.167388859996433&type=3&theater

Aktywność

DOZ Maraton Łódź

Dodaj komentarz

Reklama