Reklama
Reklama

Awans Widzewa już w niedzielę? Wszystko w głowach

Czas 2 min czytania
Awans Widzewa już w niedzielę? Wszystko w głowach

ŁÓDŹ. 24.02.2022 FUTSAL, PUCHAR POLSKI. WIDZEW ŁÓDŹ - CONSTRACT LUBAWA N/Z WIDZEW FOT. MARIAN ZUBRZYCKI

Futsaliści Widzewa Łódź w najbliższym meczu mogą zapewnić sobie prawo gry w ekstraklasie w przyszłym sezonie. Żeby tak się stało, muszą pokonać trzeci w tabeli Futbalo Białystok.

Reklama

Łodzianie na 6 kolejek przed końcem mają 17 punktów przewagi nad drugim w tabeli We-Met Futsal Clubem Kamienica Królewska i 18 nad trzecim Futbalo Białystok. I właśnie z tym ostatnim zespołem podopieczni Marcina Stanisławskiego zmierzą się w niedzielę 27 lutego, w ramach rozgrywanego awansem spotkania 20. kolejki rozgrywek grupy północnej pierwszej ligi.

Odbudować się po meczu z wicemistrzem

Sytuacja w tabeli sprawia, że na półtora miesiąca przed końcem sezonu losy rywalizacji futsaliści Widzewa mają w swoich rękach, nogach i… głowach. Bo to właśnie aspekt mentalny może być w niedzielę kluczowy w kontekście walki o zwycięstwo i upragniony awans.

Reklama

– Widziałem w szatni po meczu po twarzach zawodników, ile kosztowało ich to spotkanie. Kolejny występ będziemy musieli wygrać w sferze mentalnej, bo nogi mogą nas nie nieść tak, jakbyśmy tego chcieli – przyznał po pasjonującym starciu w 1/8 finału Pucharu Polski z wicemistrzem kraju Constractem Lubawa drugi trener drużyny, Marcin Łagiewski.

Piłkarze zasłużyli, kibice też

LODZ. 24.02.2022, FUTSAL, PUCHAR POLSKI. WIDZEW LODZ – CONSTRACT LUBAWA, N/Z MARCIN STANISLAWSKI, FOT. MARIAN ZUBRZYCKI

Widzewiacy meczami pucharowymi z Constractem (przegranym 2:3 po dogrywce) i wcześniej z FC Toruń (wygranym 2:1) pokazali, że są już gotowi do rywalizacji z zespołami ze Statscore Futsal Ekstraklasy. Do dopełnienia formalności potrzebne są im jednak jeszcze dwa punkty w kompletnie zdominowanej przez siebie pierwszej lidze. Zdobyć je, z nawiązką, mogą właśnie w niedzielę 27 lutego.

Reklama

Mecz z Futbalo Białystok rozpocznie się w Hali MOSiR Parkowa, mieszczącej się przy ul. Małachowskiego w Łodzi, o godzinie 17:00. Przy okazji meczu organizowana jest zbiórka darów, które przekazane mają być potrzebującym pomocy Ukraińcom.

Reklama

Bilety na to spotkanie kupować można on-line, na oficjalnej stronie klubu (15 zł normalny i 5 zł ulgowy dla dzieci i młodzieży do 15. roku życia). Czy w cenie wejściówki kibice, dzielnie wspierający swój zespół w drodze do ekstraklasy, otrzymają również radość z awansu do futsalowej elity?

KUP BILET NA MECZ WIDZEW ŁÓDŹ FUTSAL

Widzew Łódź Futsal – Futbalo Białystok / niedziela 27 grudnia 2022 r., godz. 17:00

Reklama

Było naprawdę blisko! Widzew postraszył wicemistrza Polski

Reklama

Piłka nożna

futsalMarcin StanisławskiWidzew Futsal

Dodaj komentarz

Reklama