Aż pięciu ełkaesiaków w jedenastce rundy pierwszoligowych statystyków!

ŁKS - Korona Kielce Fot. Marian Zubrzycki

Reklama


Czas 2 min czytania

Przez całą rundę jesienną statystycy firmy InStat uważnie obserwowali wszystkie mecze rozgrywane na pierwszoligowych boiskach. Efektem ich pracy jest raport, który dostarcza interesujących danych nie tylko na temat poszczególnych zespołów, ale także dyspozycji poszczególnych piłkarzy.

W rankingach dotyczących poszczególnych elementów piłkarskiego rzemiosła brylują zwłaszcza Pirulo i Antonio Dominguez. Obaj są w czołówce piłkarzy najczęściej udzielających się w ataku. Pirulo znalazł się także w gronie zawodników najczęściej oddających strzały (44 w całej rundzie, 32% skuteczności, 4. najlepszy wynik w lidze) oraz wykonujących najwięcej dryblingów (94, 62% skuteczności, 5. miejsce).

Niepokoić mogą za to wyniki rankingu piłkarzy wykonujących najwięcej podań. Niezwykle wymowne jest to, że zarówno Pirulo, jak i Domingueza wyprzedzili w nim… środkowi obrońcy ŁKS-u – Jan Sobociński (898 podań, 8. miejsce) oraz Maksymilian Rozwandowicz (871 podań, 13. miejsce). Nie jest zaskoczeniem fakt, że żaden ełkaesiak nie znalazł się w gronie zawodników najczęściej wykonujących długie podania czy najchętniej uczestniczących w pojedynkach powietrznych.

Reklama

Biało-czerwono-biali wypadli świetnie w rankingu piłkarzy występujących na konkretnych pozycjach uszeregowanych według wysokości InStat Index (jak tłumaczy firma, jest to współczynnik który określa efektywność zawodników na podstawie wszystkich zebranych danych).

I tak Arkadiusz Malarz został według wyliczeń statystyków najlepszym bramkarzem jesieni. Kapitan ŁKS-u wyprzedził w tej klasyfikacji Daniela Kajzera z Arki i Macieja Gostomskiego z Górnika Łęczna. Adrian Klimczak został z kolei uznany najlepszym lewym obrońcą Fortuna 1 Ligi. Na tle innych zawodników występujących na tej pozycji imponująco wygląda zwłaszcza liczba oddanych przez niego strzałów (9) oraz średnia liczba pojedynków w ataku (5) i dryblingów (2,6) na 90 minut. Ełkaesiacki duet otwiera za to klasyfikację najlepszych stoperów – na czele tego rankingu znaleźli się bowiem Carlos Moros Gracia i Jan Sobociński.

Swoich rywali zdeklasował Pirulo. InStat Index wychowanka Espanyolu wyniósł 275. To najwyższy wynik w całej Fortuna 1 Lidze i aż o 34 punkty leszy rezultat od drugiego w klasyfikacji prawych pomocników Samuela Stefanika z Termaliki. Na imponujący wynik skrzydłowego ŁKS-u wpłynęła m.in. duża liczba strzałów (aż 39) czy wysoka dokładność podań (83%).

Reklama

Wyróżnieni zostali także Michał Trąbka oraz Antonio Dominguez, którzy zajęli odpowiednio pierwsze i trzecie miejsce w rankingu najlepszych ofensywnych pomocników ligi. Piłkarzy Wojciecha Stawowego rozdzielił Juliusz Letniowski z Arki.

W najlepszej jedenastce rundy jesiennej według statystyk firmy InStat (uwzględniono w niej zawodników, którzy spędzili na boisku minimum 765 minut, czyli co najmniej połowę możliwego czasu gry) znalazło się aż pięciu ełkaesiaków: Arkadiusz Malarz, Adrian Klimczak, Jan Sobociński, Michał Trąbka i Pirulo.

fot. Marian Zubrzycki

Reklama

Piłka nożna

ŁKS Łódź

Dodaj komentarz