Piękny sen Budowlanych trwa. To już 12. zwycięstwo z rzędu!

LODZ.03.12.2020 SIATKOWKA KOBIET. Grot Budowlani LODZ - ENERGA MKS KALISZ N/Z BLAZEJ KRZYSZTALOWICZ FOT. MARIAN ZUBRZYCKI

Reklama

Czas < 1 min czytania

Niesamowita seria siatkarek Grot Budowlanych trwa. Łodzianki odniosły 12. zwycięstwo z rzędu. Tym razem pokonały DPD Legionovię Legionowo 3:1 (22:25, 31:29, 25:17, 25:17).

Reklama

Łodzianki spisują się bardzo dobrze w tym sezonie. Od 2 października nie przegrały meczu i w pełni zasłużenie zajmują pozycję wicelidera TAURONLigi. To właśnie one były faworytkami meczu z Legionovią i doskonale wywiązały się z tej roli, choć początek meczu nie potoczył się po ich myśli. 

Pierwszy set pokazał, że DPD Legionovia nie zamierza gospodyniom ułatwiać zadania w sobotni wieczór. Premierowa partia zakończyła się nieznaczną wygraną przyjezdnych. Z czasem, podobnie jak w meczu z Chemikiem Police, łodzianki zaczęły wychodzić na wyższe obroty, co zaprocentowało wygraną na przewagi w drugim secie.

Trzecia partia była wyrównana do stanu 4:4. Po wygranej walki na siatce przez Lisiak było już 10:4 dla gospodyń. Ten fragment praktycznie rozstrzygnął o losach partii. Siatkarki z Legionowa zmniejszały starty do 18:14, ale niebawem było 22:14. Za chwilę Jones-Perry zakończyła trzeciego seta.

Reklama

W czwartej partii mieliśmy też wynik 4:4 i za chwilę było 8:4. DPD Legionovia koniecznie chciała przedłużyć mecz i praktycznie odrobiła straty 10:9. Jednak kolejny fragment meczu przesądził o jego wyniku. Gospodynie prowadziły 19:9 i mogły szykować się na zwycięstwo, które przypieczętowały kilka minut później. 

Spotkanie z Legionovią było 12. z rzędu wygranym meczem Grot Budowlanych w tym sezonie. 11 zwycięstw łodzianki odniosły w lidze, a do tego w ubiegłym tygodniu wygrały Superpuchar Polskiej Ligi Siatkówki. Ostatnie miesiące są w wykonaniu łodzianek fenomenalne.

Reklama

fot. Marian Zubrzycki

Siatkówka

Grot Budowlani Łódź

Reklama

Dodaj komentarz