Reklama
Reklama
Reklama

AZS PŁ UMED Cochise Burger rusza po kolejne unihokejowe zwycięstwo

Czas 2 min czytania
AZS PŁ UMED Cochise Burger rusza po kolejne unihokejowe zwycięstwo

AZS PŁ UMED Cochise Burger Łódź / fot. Bina Bi

Reklama

W najbliższą sobotę po trzytygodniowej przerwie na ekstraligowe boisko ponownie wybiegną unihokeiści AZS PŁ UMED Cochise Burger Łódź. W meczu wyjazdowym zmierzą się oni z JohnnyBros Olimpią Osowa Gdańsk.

Reklama

Obecny sezon łódzcy zawodnicy grają w kratkę. Na cztery rozegrane do tej pory spotkania dwa wygrali i tyle samo przegrali. Lokuje to drużynę prowadzoną przez Rafała Fijałkowskiego na 5. miejscu w tabeli.

Zespół z Gdańska ma za sobą trzy występy, wszystkie zakończone porażkami, co sprawia, że z zerowym dorobkiem punktowym zajmuje przedostatnią lokatę w stawce. Gdańszczanie to zespół ambitny, który zapowiadał włączenie się do walki o TOP4, ale dotychczasowe rezultaty zdają się tych aspiracji nie potwierdzać. Bliżej im obecnie do wyniku z poprzedniego sezonu, kiedy skupiali się głównie na obronie przed spadkiem, którego uniknęli ostatecznie dopiero po rozegraniu baraży.

Reklama

JohnnyBros to jednak nieco inna ekipa niż w minionych rozgrywkach. Przed bieżącą batalią dołączyło do niej aż 5 nowych zawodników. Warto wyróżnić dwóch z nich: Jakuba Rydzewskiego, który wraca do formy po kontuzji (przyszedł z drużyny Mistrza Polski – UKS Bankówki Zielonka) oraz Michała Ząbkiewicza, który reprezentował Polskę podczas rozgrywanych kilka miesięcy temu mistrzostw świata juniorów.

Drużyna AZS PŁ UMED Cochise Burger Łódź nie zamierza się jednak oglądać na sytuację rywala, tylko skupia się na swojej grze i liczy na kolejny dobry występ. Pomóc w tym ma dobra sytuacja kadrowa zespołu, ponieważ trzon drużyny nie ulega zmianie, a dodatkowo pojawiają się nowi zawodnicy, którzy od początku umiejętnościami i podejściem do pracy dają nadzieję na walkę o ważne ligowe zwycięstwa. – Jedziemy po 3 punkty. Jesteśmy gotowi walczyć od pierwszej do ostatniej minuty – przyznał Michał Nogal, jeden z najnowszych nabytków zespołu  w rozmowie z mediami klubowymi.

O tym czy kolejne punkty pojawią się w tabeli przy nazwie AZS PŁ UMED Cochise Burger Łódź przekonamy się już w sobotę. Początek meczu o godz. 18:00. Na profilu drużyny na Facebooku znaleźć będzie można link do bezpłatnej transmisji z tego spotkania.

Reklama

Inne sporty

AZS PŁ UMED Cochise Burger Łódźunihokej

Dodaj komentarz

Reklama