Reklama
Reklama
Reklama

Bez nerwowych ruchów. Widzew czeka na decyzje

Czas < 1 min czytania
Bez nerwowych ruchów. Widzew czeka na decyzje

Bartłomiej Poczobut w barwach Widzewa (fot. Marian Zubrzycki)

Wczoraj pojawiła się informacja, w której PZPN poinformował o powrocie do piłkarskich rozgrywek w Fortuna 1 Lidze i II lidze. Kiedy w takim razie piłkarze Widzewa wrócą do treningów?

Reklama

Zgodnie z najnowszym komunikatem Polskiego Związku Piłki Nożnej, zawodnicy Widzewa oraz pozostałych klubów II ligi mają wrócić na boiska w dniach 30 maja – 6 czerwca. Taką decyzję podjął Departament Rozgrywek Krajowych.

Powrót do ligowej rywalizacji wiąże się jednak z tym, że piłkarzy najpierw muszą przez jakiś czas potrenować. Jak mówi Sławomir Chałaśkiewicz, na powrót do przyzwoitej formy zawodnikom powinny wystarczyć około 2 tygodnie normalnych zajęć.

Reklama

– Jeśli zawodnik w czasie kwarantanny dbał o siebie i swoją formę, to po 2 tygodniach zajęć powinien wskoczyć na odpowiednie obroty – skomentował były piłkarz Widzewa.

Zgodnie z jego słowami, widzewiacy powinni rozpocząć grupowe treningi najpóźniej w połowie maja. W chwili obecnej jednak nie wiadomo czy tak się stanie. Wciąż bowiem obowiązują zakazy zgromadzeń, a sportowe obiekty pozostają zamknięte. 

Dlatego też widzewiacy nadal trenują indywidualnie i czekają na sygnał, który pozwoli wrócić do zajęć. Klub dostał na razie wytyczne od PZPN i jest zobowiązany się do nich dostosować, ale nie ma w nich jeszcze konkretnego terminu powrotu do treningów.

Reklama

Chociaż teoretycznie do walki o awans będzie trzeba wrócić za nieco ponad miesiąc, to w klubie z al. Piłsudskiego nie ma mowy o nerwowych ruchach. Trenerzy i zawodnicy Widzewa wciąż czekają na właściwe decyzje administracyjne, które dadzą chociaż namiastkę powrotu do normalności.

fot. Marian Zubrzycki

Reklama

Piłka nożna

Widzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama