Reklama
Reklama

Blamaż ŁKS-u. Przegrał z Resovią 0:3.

Czas < 1 min czytania
Blamaż ŁKS-u. Przegrał z Resovią 0:3.

Bezzębny ŁKS przegrał z Resovią 0:3.

Reklama

Przez kontuzje trener Kibu Vicuña musiał dokonać kilku zmian. Stipe Jurić nie był pełni sił, a jego miejsce zajął Piotr Janczukowicz. Kontuzjowanego Mateusza Bąkowicza zastąpił Maciej Wolski, a rolę młodzieżowca pełnił Piotr Gryszkiewicz.

W pierwszej połowie ŁKS bardziej pozorował grę niż walczył z Resovią. Łodzianie nawet nie próbowali tworzyć sobie okazji strzeleckich, podejmowali pod bramką rywala złe decyzje. Dużo skuteczniejsza była Resovia, która chociaż tak jak zapowiadał trener Vicuña nie stworzyła sobie wielu sytuacji, ale bezlitośnie wykorzystała bezsilność ŁKS-u. Łódzcy piłkarze byli bezzębni. Pełne żałości próby ataku zawczasu stopowali stoperzy Resovi.

Reklama

ŁKS ma ogromny problem w obronie. Stoperzy w sytuacji, gdy łódzka bramka była zagrożona, zatrzymywali się jak sparaliżowani. Adamowi Marciniakowi brakuje zwrotności, ale więcej można się było spodziewać po ostatnio bardzo dobrze dysponowanym Janie Sobocińskim. Kompletnym niewypałem jest Bartosz Szeliga, który zawinił przy każdej bramce. W drugiej połowie trener zdecydował się wprowadzić młodzieżowca Mieszka Lorenca. Zawodnik trzecioligowych rezerw przewyższał swoich kolegów z bloku obrony w każdym aspekcie.

Ofensywa ŁKS-u nie istniała. Najsmutniejszy obrazek jaki kibice łodzian musieli oglądać, to rajd Javiego Moreno, który zamiast dośrodkować wybiegł z piłką za linię.

Zastój w ŁKS-ie trwa, wcześniej trenera broniły wyniki. W niedzielne popołudnie Resovia obnażyła wszystkie mankamenty drużyny Kibu Vicuñy.

Reklama

Po meczu kapitan ŁKS-u podszedł do kibiców z Galery i przeprosił za słabą postawę zespołu

ŁKS – Resovia 0:3 (0:2)

0:1 Komor 21 minuta

Reklama

0:2 Hilbrycht 41 minuta

0:3 Hilbrycht 58 minuta

ŁKS Łódź: Kozioł – Wolski (Klimczak), Sobociński, Marciniak (Lorenc), Szeliga – Rozwandowicz, Trąbka, Pirulo – Moreno, Gryszkiewicz, (Kelechukwu), Janczukowicz (Juhić)

Reklama

Resovia: Pindroch – Kubowicz (Podhorin) Wasiluk, Mróz (Soljic), Hilbrycht, Adamski, Pietraszkiewicz (Rostowski), Komor, Jaroch, Strózik (Ostrowski) Antonik

Żółte kartki: Marciniak – Kubowicz, Pindoroch

Widzów: 5090

Reklama

Piłka nożna

ŁKS Łódź

Dodaj komentarz

Reklama