Reklama
Reklama

Boisko przy ul. Sępiej już prawie gotowe

Czas < 1 min czytania
Boisko przy ul. Sępiej już prawie gotowe

Trwają ostatnie prace przy budowie boiska przy ul. Sępiej w Łodzi (fot. mat. prasowe UMŁ)

Kończą się prace przy budowie boiska ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Sępiej. Boisko powstaje w ramach Budżetu Obywatelskiego, a jednym z ostatnich elementów jest położenie nawierzchni. Wykonawca rozpoczął w tym tygodniu rozkładanie trawy. Na koniec na terenie boiska pojawią się bramki, stojaki, kosze na śmieci.

Reklama

Długie miesiące oczekiwania na boisko przy ul. Sępiej

Prace przy budowie boiska trwały od jesieni ubiegłego roku. Natomiast wcześniej przez wiele miesięcy przygotowywany był teren pod boisko.

W kwadracie ulic: Sępią, Smolarka, Widzewską i al. Piłsudskiego, przebiegał ciepłociąg firmy Veolia, który musiał być przebudowany. Potem wskazany teren był przygotowany pod inwestycję – od wycinki chwastów, drzew samosiejek, przez wyrównanie mas ziemi, aż po zabezpieczenie i przeniesienie populacji ślimaka winniczka, żyjącej na tym terenie.

CZYTAJ TAKŻE >>> Mural Widzewa zniszczony. Za akt wandalizmu zapłaci klub [ZDJĘCIA]

Reklama

Koniec prac tuż tuż

Następnie przystąpiono do właściwych prac przy budowie boiska. Utwardzony został teren oraz wykonana podbudowa boiska, oświetlenie a także zamontowano piłko-chwyty.

Ostatnie prace to ułożenie nawierzchni na boisko oraz montaż i ustawienie ławek, bramek oraz koszy na śmieci. Całość prac potrwa jeszcze kilka tygodni. Łodzianie będą mogli korzystać z boiska najwcześniej w maju.

Kliknij w zdjęcie poniżej, by obejrzeć najnowsze zdjęcia z budowy boiska przy ul. Sępiej!

Reklama

Całość inwestycji to koszt ponad 2,3 mln zł.

Reklama

CZYTAJ TAKŻE >>> Widzew opuści al. Piłsudskiego? Doszło do spotkania „na szczycie”!

Piłka nożna

Widzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama