Reklama
Reklama

Dick Kooy trenuje z PGE Skrą Bełchatów

Czas 1 min czytania
Dick Kooy trenuje z PGE Skrą Bełchatów

Dick Kooy/skra.pl

Dick Kooy rozpoczyna treningi z PGE Skrą. Holenderski przyjmujący z włoskim obywatelstwem ma pomóc bełchatowianom podczas okresu przygotowawczego do nowego sezonu PlusLigi.

Reklama

34-letni siatkarz mierzący 202 cm wzrostu ostatnio występował we włoskim Itas Trentino. Wcześniej reprezentował m.in. Gas Sales Piacenza, Dynamo Moskwa, Halkbank Ankara, El-Jaish SC Ad-Dauha, ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle, Lube Banca Macerata, Casę Modena, VC Nesselande i Omniworld Almere. Jest również reprezentantem Holandii oraz Włoch jako naturalizowany zawodnik

Na swoim koncie Kooy ma m.in. złote medale mistrzostw Holandii i Turcji (dwa). Wygrał także Puchar Polski oraz Superpuchar Włoch i Turcji. Kooy stawał także na najniższym stopniu podium mistrzostw Włoch i Rosji. Jednym z jego największych sukcesów jest srebrny medal Ligi Mistrzów z ubiegłego sezonu.

Reklama

Kooy we wtorek dołączył do zespołu PGE Skry Bełchatów i rozpoczął przygotowania do nowego sezonu. Siatkarz na razie ma jedynie trenować w drużynie PGE Skry przy nieobecności reprezentantów Polski, Serbii, Stanów Zjednoczonych i Iranu. Drugim jego zadaniem jest zbudowanie formy indywidualnej.

Dick Kooy: Pamiętam występy przeciwko PGE Skrze

– Jestem bardzo szczęśliwy, że rozpoczynam treningi z PGE Skrą. To zawsze była jedna z najlepszych drużyn w Europie, a drużyna jest konstruowana po to, by walczyć o tytuły. Bełchatowski klub jest także znany ze wspaniałych fanów. Doskonale pamiętam występy przeciwko PGE Skrze i atmosfera była zawsze bardzo dobra. Do tego zespół zawsze prezentował wysoki poziom – powiedział Dick Kooy.

– Podobnie jak w poprzednich sezonach, ze względu na przygotowania reprezentacji do mistrzostw Europy, nie rozpoczniemy treningów w pełnym składzie. Z naszej drużyny będzie tylko połowa chłopaków, dlatego do zespołu od pierwszych zajęć dołączy również Dick Kooy, który będzie się z nami przygotowywał. O ostatecznej decyzji i ewentualnym pozostaniu siatkarza w klubie zadecydują najbliższe tygodnie – mówi Konrad Piechocki, prezes KPS Skra Bełchatów S.A.

Reklama

Drużyna PGE Skry, już z Kooyem, we wtorek rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu PlusLigi.

Siatkówka

PGE Skra Bełchatów

Dodaj komentarz

Reklama