Reklama
Reklama
Reklama

Dlaczego trenerem Widzewa został Enkeleid Dobi?

Czas < 1 min czytania
Dlaczego trenerem Widzewa został Enkeleid Dobi?

LODZ. 30.07.2020 PILKA NOZNA. WIDZEW LODZ. ENKELEID DOBI ZOSTAL NOWYM TRENEREM I LIGOWEGO WIDZEWA LODZ N/Z ENKELEID DOBI FOT. MARIAN ZUBRZYCKI/400MM.PL

Enkeleid Dobi został nowym trenerem Widzewa Łódź. Albański szkoleniowiec przejął to stanowisko po Marcinie Kaczmarku. Dlaczego w klubie postanowiono zatrudnić właśnie Dobi’ego?

Reklama

Jak podkreśliła Martyna Pajączek, Widzew ma być w przyszłym sezonie budowany nie tylko o doświadczonych piłkarzy. Przy al. Piłsudskiego coraz większą rolę ma odgrywać młodzież, dlatego też podpisano kontrakt z Ekeleidem Dobim, który będzie miał dwa podstawowe zadania.

– Już z trenerem Kaczmarkiem rozmawialiśmy o filozofii klubu. Musimy nadać drużynie odpowiedni charakter. Nie chodzi mi tylko o zachowania boiskowe, ale ogólnie o budowanie klubu. Trener Kaczmarek zastał w szatni zawodników, którzy grali w niższych ligach, w związku z tym zaproponował wzmocnienie drużyny zawodnikami doświadczonymi, którzy mieliby w dłuższej perspektywie stanowić kręgosłup zespołu. Natomiast w kolejnym sezonie planowaliśmy tylko wzmocnienia zawodnikami młodszymi – powiedziała Martyna Pajączek.

Reklama

I dodała: – Do tej filozofii, czyli grania doświadczonym kręgosłupem, obudowanym młodymi zawodnikami, poszukiwaliśmy trenera. W tej sytuacji trener musi poświęcać więcej czasu młodym piłkarzom, bo oni tego po prostu potrzebują, a do tego nasz nowy trener ma za zadanie wydobyć to, co najlepsze z zawodników, których już posiadamy. 

Trener Dobi zyskał uznanie wśród sterników łódzkiego klubu także dzięki swojej pracy w Górniku Polkowice. Warto przypomnieć choćby ostatni mecz, w którym Widzew przegrał w Polkowicach 3:4.

– Trenera Dobi’ego wszyscy obserwowaliśmy. Doceniamy to, że z zawodników bez imponującego CV potrafił zbudować bardzo dobrą jakość i nas skarcić. Wydaje się zatem, że jest to człowiek, który potrafi kształtować zawodników i wyciągnąć z nich największe atuty – podkreśliła prezes Pajączek.

Reklama

Z Enkeleida Dobi’ego bije także charakterystyczny bałkański charakter. Nowy szkoleniowiec ma także spróbować zarazić swoim podejściem do życia i piłki nożnej zawodników Widzewa.

– Druga rzecz to niesamowita pasja i energia. Przeszczepienie czegoś takiego do Widzewa będzie pozytywnym ruchem – zakończyła prezes Widzewa.

fot. Marian Zubrzycki

Reklama

Piłka nożna

Widzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama