Reklama
Reklama

Dlaczego Widzew zagrał bez Fabio Nunesa?

Czas < 1 min czytania
Dlaczego Widzew zagrał bez Fabio Nunesa?

Fabio Nunes z Widzewa FOT. MARIAN ZUBRZYCKI

Z Chrobrym w Głogowie nie zagrał Fabio Nunes, jeden z najlepszych zawodników Widzewa w meczu z Wisłą Kraków. Dlaczego?

Reklama

W niedzielę Widzew zakończył tegoroczne rozgrywki spotkaniem z Chrobrym w Głogowie. W porównaniu do rozegranego trzy dni wcześniej spotkania z Wisłą w Pucharze Polski w wyjściowej jedenastce były trzy zmiany. Zaczynając od tyłu, Tomasza Dejewskiego zastąpił Krystian Nowak, na lewej stronie drugiej linii biegał Dominik Kun, przesunięty ze środka, gdzie jego miejsce zajął Juliusz Letniowski, a w ataku wystąpił Dani Villanueva. Hiszpan wystąpił zamiast Radosława Gołębiowskiego, bo w lidze musi być na boisku jeden młodzieżowiec (w PP – dwóch).

Brakowało Nunesa, jednego z najlepszych na boisku w czwartkowym meczu z Wisłą. Portugalczyka w ogóle nie było w kadrze. Jak się dowiedzieliśmy, przyczyną była choroba, z czego wynikła konieczność roszady.

Reklama

Co się stało z Przemysławem Kitą?

Kibice oceniający spotkanie zastanawiają się też, dlaczego jeszcze przed końcem zszedł z boiska Przemysław Kita, wprowadzony w przerwie za Villanuevę. W 89. minucie trener Janusz Niedźwiedź zdecydował jednak, że musi ustąpić miejsca Mateuszowi Michalskiemu. W tym przypadku podobno przyczyną było zmęczenie. Kita, który wrócił do gry po bardzo długiej przerwie, nie jest jeszcze gotowy na sto procent. Zagrał bardzo dobrze, lecz w końcówce Widzew potrzebował na boisku zawodnika niezmęczonego.

Przypomnijmy, że powodu kontuzji nie mógł zagrać Mattia Montini. Widzew stracił w Głogowie Bartosza Guzdka, ukaranego czwartą żółtą kartką w tym sezonie. Zabraknie go w pierwszym ligowym spotkaniu w 2022 roku, z Arką Gdynia w Łodzi.

Reklama

Reklama

Piłka nożna

Bartosz GuzdekFabio NunesPrzemysław KitaWidzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama