Reklama
Reklama
Reklama

Dodatkowy sparing ŁKS-u. Uda się wypracować nawyk?

Czas < 1 min czytania
Dodatkowy sparing ŁKS-u. Uda się wypracować nawyk?

– Bardzo ważne jest dla nas teraz, żeby wypracować nawyk zwyciężania – powiedział Marcin Pogorzała, drugi trener ŁKS-u. Łodzianie rozegrają w Turcji dodatkowy sparing.

Reklama

ŁKS poinformował, że w Turcji rozegra dodatkowy sparing z CSC 1599 Selimbar. Łodzianie podobnie jak rok temu, przed wylotem zaplanowane mieli trzy gry kontrolne, a na miejscu znaleźli czwartego sparingpartnera. Selimbar gra na drugim poziomie rozgrywkowym w Rumunii i zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli, czyli jest w dokładnie takiej samej sytuacji jak ŁKS. Mecz odbędzie się 6. lutego w Side.

Łódzki zespół zremisował pierwszą grę kontrolną w Turcji. Chociaż ŁKS przeważał, to pozwolił strzelić bramkę Rudarowi i spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1. – Trenujemy dwa razy dziennie. Chcemy wykorzystać dobre warunki do pracy, w tym przede wszystkim trawiaste boiska. Do tego dochodzi możliwość analizy zajęć treningowych na bieżąco oraz to, że mamy zawodników skupionych w jednym miejscu. Ważna jest też regeneracja. Chcemy wygrać kolejne sparingi. Bardzo ważne jest dla nas teraz, żeby wypracować nawyk zwyciężania, bo wiosną margines błędu będzie mały i każda minuta każdego meczu staje się przez to istotna – powiedział po meczu Marcin Pogorzała, asystent trenera Kibu Vicuny. Przed startem ligi łódzki klub będzie miał aż cztery okazje do wypracowania nawyku zwyciężania. Oprócz meczu z Selimbarem, ełkaesiacy rozegrają gry kontrolne z FK Atyrau, Worsłką Połtawą i Pogonią Grodzisk Mazowiecki.

Reklama

fot: ŁKS

Piłka nożna

ŁKS Łódź

Dodaj komentarz

Reklama