Reklama
Reklama
Reklama

Dyrektor akademii „Widzewiakiem Roku 2021”

Czas < 1 min czytania
Dyrektor akademii „Widzewiakiem Roku 2021”

Maciej Szymański, dyrektor Akademii Widzewa, z wyróżnieniem/fot. Marcin Bryja, widzew.com

OSK Tylko Widzew rozstrzygnęło swój plebiscyt na „Widzewiaka Roku”. Tym razem zwyciężył Maciej Szymański.

Reklama

To już 11. edycja tego plebiscytu. „Ta przyznawana od 2011 roku nagroda ma na celu wyłonienie i uhonorowanie Osoby, która w minionym roku najbardziej zasłużyła się dla Społeczności Widzewskiej. Kandydat pochodzić może z dowolnego środowiska związanego z Widzewem (kibice, piłkarze, trenerzy, działacze, instytucje) lub też Widzewowi przychylnemu (media, politycy, celebryci itp.)” – wyjaśniają organizatorzy, czyli Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kibiców Tylko Widzew.

Związany z Widzewem od dziecka

Najpierw swoich kandydatów zgłaszają kibice, a później Kapituła Nagrody ogłasza zwycięzcę. Za rok 2021 to Maciej Szymański, czyli dyrektor Akademii Widzewa. Jak uzasadniają organizatorzy, Szymański związany jest z klubem od najmłodszych lat i od zawsze nie kryje swojego przywiązania do wartości i tradycji Widzewa, a teraz stara się je zaszczepić u młodych piłkarzy. Odnosi też sukcesy jako dyrektor akademii. „Tylko w ostatnim sezonie do Centralnej Ligi Juniorów awansowała drużyna U15, utrzymał się w niej zespół U17, drużyna U19 awansowała do Makroregionalnej Ligi Juniorów, a będąca w strukturze Akademii druga drużyna Klubu awansowała do IV ligi oraz finału Wojewódzkiego Pucharu Polski” – napisano.

Reklama

CZYTAJ TEŻ: „W monitoringu szkoleniowym Akademii Widzewa mamy ponad 1000 dzieci”

W pierwszej edycji plebiscytu na „Widzewiaka Roku” w 2011 roku triumfował Adrian Budka, a później zwyciężali m.in. Radosław Mroczkowski, Rafał Markwant, a rok temu bracia Tomasz i Włodzimierz Gawrońscy.

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Reklama

Piłka nożna

Akademia WidzewaMaciej SzymańskiWidzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama