Ełkaesianki zachęcają do odpowiedzialnej adopcji zwierzaków z łódzkiego schroniska

Reklama

Czas < 1 min czytania

ŁKS Commercecon od lat wspiera łódzkie schronisko dla zwierząt przy ul. Marmurowej. Podczas czwartkowej konferencji prasowej przedstawiciele klubu i schroniska opowiedzieli o akcji „Adoptuj odpowiedzialnie”, której logo trafiło w tym roku na koszulki meczowe Łódzkich Wiewiór.

Reklama

-To fantastyczne, że zawsze możemy liczyć na wsparcie dziewczyn. Wspierają nas w promowaniu idei odpowiedzialnej adopcji zwierząt; wspierają nas w okresie noworocznym, gdy apelujemy o to, by nie odpalać fajerwerków i nie straszyć zwierząt. Dzięki naszym wspólnym spotkaniom i zdjęciom, które podczas nich powstają psiaki znajdują szybko nowe, odpowiedzialne domy – mówiła Marta Oleśnicka, dyrektor schroniska przy ul. Marmurowej.

W ramach współpracy siatkarskiej drużyny z al. Unii z łódzkim schroniskiem na koszulkach meczowych znalazły się logotyp instytucji oraz znak promujący akcję „Adoptuj odpowiedzialnie”. Jak podkreślała dyrektor Oleśnicka, ma ona na celu zachęcenie łodzian do adopcji psów i kotów, ale jednocześnie uświadomienie im, że decyzja o przygarnięciu zwierzaka nie może być podejmowana pod wpływem chwili, emocji czy urody czworonoga.

-Przyciąga nas tu wielka miłość do zwierzaków i świadomość tego, że udało nam się już pomóc wielu z nich w znalezieniu domu. Chcemy choć trochę umilić im ten czas, bo wiadomo, że psy są zwierzętami społecznymi i chciałyby być jak najwięcej z człowiekiem. Zależy nam na dobrym stanie i na jak najmniejszej ilości zwierząt w schronisku przy ul. Marmurowej. Będziemy robić wszystko, żeby zachęcić jak najwięcej osób do odpowiedzialnej adopcji – mówiła znana miłośniczka zwierząt, libero ŁKS-u Commercecon, Krystyna Strasz.

Reklama

Siatkarki łódzkiego klubu zachęcały kibiców do głosowania w tegorocznym Budżecie Obywatelskim na projekt oznaczony numerem L158. Obejmuje on program bezpłatnej kastracji, sterylizacji i czipowania zwierząt właścicielskich, a także ma przyczynić się do poprawy losu czworonożnych lokatorów schroniska.

Fot. ŁKS Commercecon Łódź

Reklama

Siatkówka

ŁKS Commercecon Łódź

Reklama

Dodaj komentarz