Reklama
Reklama
Reklama

Stadion ŁKS-u rośnie w oczach! Siódmy element dachu zamontowany, cała „Galera” pokryta stelażem [WIDOK Z DRONA]

Czas 2 min czytania
Stadion ŁKS-u rośnie w oczach! Siódmy element dachu zamontowany, cała „Galera” pokryta stelażem [WIDOK Z DRONA]

Budowa stadionu przy al. Unii weszła w najbardziej efektowną fazę! Od kilku tygodni na placu budowy trwa montaż kolejnych elementów gigantycznej konstrukcji dachu.

Reklama

Do tej pory udało się zamontować siedem elementów dachu wieńczącego Stadion Miejski przy al. Unii, co oznacza, że ekipie budowlanej udało się już dotrzeć do łuku łączącego przyszłą „Galerę” z trybuną wschodnią (od strony al. Unii). W następnych etapach budowy ich montaż będzie kontynuowany, a już istniejące „wysięgniki” zostaną ze sobą połączone belkami poprzecznymi. Ogromna konstrukcja dachu robi wrażenie zwłaszcza na ujęciach z drona, które pojawiły się dziś na oficjalnej facebookowej stronie Łodzi.

fot. www.facebook.com/lodzpl/posts/10158142216074864

Przypomnijmy, że montaż pojedynczego elementu dachu trwa średnio dwa dni, a po skręceniu (wraz z odciągami, zastrzałami, głowicami i belkami obwodowymi – jak skrupulatnie wylicza kierownik kontraktu, Marek Rosa) cały element będzie ważył aż 35 ton.

Reklama

Wciąż czekamy na tradycyjny raport z budowy, którego listopadowa odsłona powinna zostać opublikowana przez ŁKS TV w najbliższych dniach i dzięki któremu zapewne poznamy z ust kierownika Rosy dokładne dane dotyczące obecnych postępów na placu budowy. Na razie możemy zatem oddać się jedynie śledzeniu rozmaitych przecieków, domysłów i spekulacji, których nie brakuje w internecie. W ostatnich dniach na Twitterze ciekawe informacje dotyczące możliwego kształtu przyszłego obiektu publikuje nieoficjalny profil „Stadion Łódzkiego Klubu Sportowego”. Możemy dzięki niemu przyjrzeć się m.in. dokładnym planom trybuny od strony Parku na Zdrowiu (biurowiec ma według nich „zabrać” trzy najwyższe rzędy trybuny) czy szkicom elewacji wbudowanego w nią biurowca. Czy te przecieki się sprawdzą? Przekonamy się już wkrótce.

fot. wyróżniająca: ŁKS Łódź

Piłka nożna

ŁKS Łódź

Dodaj komentarz

Reklama