Reklama
Reklama

Enkeleid Dobi nie jest już trenerem Widzewa

Czas 2 min czytania
Enkeleid Dobi nie jest już trenerem Widzewa

Merveille Fundambu Fot. Marian Zubrzycki

Enkeleid Dobi nie będzie już trenerem Widzewa. Od środy zastąpi go Marcin Broniszewski, dotychczasowy asystent.

Reklama

Po dwóch fatalnych meczach: przegranym z Zagłębiem Sosnowiec i zremisowanym z Puszczą Niepołomice – zarząd Widzewa zdecydował o odsunięciu Dobiego. Zastąpi go Broniszewski, który był asystentem Albańczyka.

– Decyzja ta ma na celu skuteczne kontynuowanie gry o zakończenie sezonu w strefie barażowej Fortuna 1 Ligi i podjęcie walki o awans do Ekstraklasy przez Widzew Łódź. Nie jest ona dla nas łatwa, jednak po szerokiej analizie ostatnich miesięcy, pozostanie sztabu szkoleniowego w dotychczasowym układzie personalnym nie gwarantowało realizacji celu sportowego. Na końcowy sukces w piłce nożnej składa się zarówno sposób gry zespołu, jak i zarządzanie nim. Nasza decyzja ma związek z oceną obu tych obszarów – cytuje Piotra Szora, prezesa Widzewa, oficjalna strona klubu.

Reklama

Decyzja o zwolnieniu Dobiego zapadła w poniedziałek wieczorem, o czym poinformowała „Gazeta Wyborcza”. Ale niespodziewanie szkoleniowiec poprowadził jeszcze wtorkowy trening, pierwszy w tym tygodniu. Po nim został jednak wezwane do zarządu, gdzie usłyszał o dymisji.

Marcin Broniszewski (widzew.com / Kamila Matusiak)

Powodem są słabe wyniki w ostatnich kolejkach i przede wszystkim fatalna atmosfera w drużynie. Dobi pogubił się zupełnie, o czym świadczą dziwne posunięcia personalne. Po porażce w Sosnowcu zmienił aż pięciu zawodników w jedenastce, przywracając do Łask Mateusza Możdżenia czy Łukasza Kosakiewicza, który wcześniej zawodzili. Na lewej obronie zagrał Patryk Stępiński, który jest prawym obrońcą. Drużyna nawet w wygranych meczach grała słabo, strzelała mało goli. To przelało szalę goryczy i doprowadziło do dymisji.

Widzewa nie stać na nowego trenera, dlatego sezon drużyna zakończy pod wodzą Broniszewskiego. Pierwszy mecz pod jego kierunkiem Widzew rozegra w sobotę z Sandecją Nowy Sącz.

Reklama

Dobi pracował w Widzewie od lata ubiegłego roku. Wcześniej prowadził Górnika Polkowice.

Piłka nożna

Enkeleid DobiMarcin BroniszewskiWidzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama