Reklama
Reklama

Euzebiusz Smolarek spotka się z łódzkimi studentami

Czas < 1 min czytania
Euzebiusz Smolarek spotka się z łódzkimi studentami

Euzebiusz Smolarek / materiały prasowe organizatora

Były reprezentant Polski, zawodnik między innymi Feyenoordu Rotterdam i Borussii Dortmund, weźmie udział w najbliższym Czwartkowym Forum Kultury Politechniki Łódzkiej.

W ramach organizowanego przez Politechnikę Łódzką cyklu spotkań z przedstawicielami świata kultury, sztuki, a także sportu prof. Anna Jeremus Lewandowska przeprowadza rozmowy z osobami, których historie i kariery mogą być inspiracją dla wkraczających właśnie w dorosłe życie studentów. Dlatego częstymi gośćmi Czwartkowego Forum Kultury są również sportowcy, których zmagania z zapartym tchem śledzą tysiące fanów. W poprzednim tego typu wydarzeniu udział wzięła mistrzyni olimpijska w pływaniu Otylia Jędrzejczyk, a gościem najnowszego odcinka cyklu będzie Euzebiusz Smolarek.

Reklama

Były reprezentant Polski był wiodącą postacią drużyny narodowej, która pierwszy raz w historii biało-czerwonych awansowała w 2008 roku na piłkarskie mistrzostwa Europy. W swojej karierze występował w czołowych klubach Europy, w tym przede wszystkim w holenderskim Feyenoordzie Rotterdam i niemieckiej Borussii Dortmund. Teraz Smolarek działa w obronie praw i interesów swoich młodszych kolegów, pełniąc funkcję prezesa Polskiego Związku Piłkarzy, który siedzibę ma w Łodzi.

>>> Ebi Smolarek ambasadorem Europejskich Igrzysk Akademickich 2022 <<<

Reklama

To jednak niejedyny jego związek z miastem. Ebi Smolarek pochodzi z Aleksandrowa Łódzkiego, a jego ojcem był śp. Włodzimierz Smolarek, legendarny piłkarz Widzewa Łódź, dwukrotny mistrz Polski i półfinalista Pucharu Europy w czerwono-biało-czerwonych barwach.

Euzebiusz Smolarek w ostatnim czasie został ambasadorem Europejskich Igrzysk Akademickich (partnerem medialnym imprezy jest Łódzki Sport), które w 2022 roku odbędą się w Łodzi, a ich gospodarzem będzie Politechnika Łódzka. Między innymi dzięki współpracy przy okazji realizacji tego projektu były znakomity piłkarz został zaproszony do Czwartkowego Forum Kultury. Spotkanie z nim odbędzie się wyjątkowo w środę – 18 maja, o godzinie 17:00 w Sali Widowiskowej PŁ (al. Politechniki 3a).

Reklama

Reklama

Inne sportyPiłka nożna

Europejskie Igrzyska AkademickieEuzebiusz SmolarekPolitechnika Łódzka

Dodaj komentarz

Reklama